Top 10 zemí, které jsou otevřené kryptoměnám (2. díl)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Zatímco některé země dodržují přísnou měnovou politiku proti bitcoinům. Existují další, které tento systém začaly přijímat a kryptosvětu se naopak otevírají. V minulém dílu jsme se podívali na některé z nich. Dnes v tom budeme pokračovat. 

Spojené státy

Pokud jde o objem obchodování s bitcoiny, Spojené státy obsadily první místo v seznamu s maximálním počtem obchodníků obchodujících s bitcoiny. USA jsou od počátku průkopníky ve světě obchodování s bitcoiny. S maximálním počtem bitcoinových bankomatů a dalších start-upů v Silicon Valley, které propagují to samé.

Mějte však na paměti, že všechny transakce s kryptoměnami budou podléhat dani z příjmu fyzických osob nebo dani z kapitálových výnosů.

V USA existuje mnoho obchodních platforem a bitcoinových bankomatů, zejména ve městech jako San Francisco, New York a Florida.

Kanada

Kanada byla vždy o krok napřed a uznala platnost Bitcoinu vytvořením a přijetím oficiálního zákona upravujícího kryptoměny.

Země je velmi přátelská k bitcoinům a lidé, kteří zde žijí, za ni budou ručit. Jelikož tu existuje neuvěřitelně vysoký počet obchodníků přijímajících bitcoiny, kteří pracují podle oficiálního zákona.

Konkrétně Toronto a Vancouver jsou na cestě k rozkvětu bitcoinových uzlů, a proto se stav země pro uživatele krypta jeví jako velmi slibný. Kryptoměny jsou ale v Kanadě zdaněny buď jako kapitálové zisky, nebo jako jeho daň z příjmu, v závislosti na tom, zda je vaše aktivita s kryptoměnou považována za podnikání, nebo ne.

V Kanadě je přes 900 bitcoinových bankomatů, většina z nich je v Torontu, Montrealu a Vancouveru.

Slovinsko

Slovinsko je středoevropský národ s populací kolem 2 milionů. Má vládu a finanční instituce přátelské ke kryptoměnám, které neomezují ty, kteří se zabývají bitcoinovými transakcemi.

Bitcoiny a další kryptoměny jsou klasifikovány jako virtuální měny. To znamená, že Slovinsko nezdaňuje bitcoiny jako peníze, ale zisky jsou zdaněny daní z příjmu.

Země má celkem 20 bankomatů s kryptoměnami a 10 z těchto zařízení se nachází v jejím hlavním městě Lublani.

Singapur

Tato vysoce postavená země, pokud jde o politickou stabilitu, je jednou z mála jurisdikcí, která podporuje politiku nulového kapitálového zisku pro příjem kryptoměny.

Peněžní autorita Singapuru také umožňuje některým společnostem v oblasti kryptoměn pracovat bez licence během šestiměsíční odkladné lhůty.

Daň z kapitálových výnosů zjevně neplatí pro dlouhodobé investice do  Bitcoinu. Ve skutečnosti Singapur v současné době nemá zaveden žádný systém danění z kapitálových výnosů.

Takže zisky z dlouhodobých investic nejsou v současné době zdanitelné, pokud jsou však obchody s kryptoměnou považovány za výnosové aktivum, pak by mohly být použity daně v závislosti na povaze návratnosti.

V Singapuru je v současné době 12 bitcoinových bankomatů rozmístěných po celé zemi na různých místech.

Japonsko

Japonsko je přední zemí v krypto prostoru a zároveň bylo první zemí na světě, která schválila Bitcoin za zákonné platidlo.

Národ byl také první, kdo přijal rozsáhlá pravidla pro své 32 kryptoměnové burzy, zaměřené na zlepšení jejich bezpečnosti. Japonsko dokonce nabízí bitcoinové transakce bez daně a vyzívá ostatní země, aby se připojily.

Země je na cestě k tomu, aby se stala jedním z národů, které jsou nejvíce nakloněny kryptoměnám, protože mnoho nových start-upů a podniků v Japonsku již začalo identifikovat a přijímat směny kryptoměn ve svých obvyklých činnostech.

Vláda řádně uznává všechny transakce, které se v tomto prostoru dějí.

Závěř

Některé země jsou kryptoměnám otevřený více, jiné zase méně. Není ale pochyb o tom, že s rostoucím zájmem ze stran veřejnosti a institucionálních investorů se zvyšuje i celková adopce ve světě a tím i zájem jednotlivých vlád, zejména pak o CBDC. Důkazem může být i to, že Čína, kde doposud platí zákaz obchodování s kryptem, nově označila kryptoměny za investiční alternativu a chystá se je dále podporovat. V příštím článku se podíváme na dalších pět zemí, jež jsou pro krypto přívětivé.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: