Nález padělaného zlata v trezorech JPMorgan

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Stejně jako se neustále zlepšují kontrolní mechanismy, tak i padělatelé vylepšují své praktiky. Proto se také nyní na světových trzích objevily zlaté pruty opatřené padělanými logy rafinérií, které se dostaly dokonce až do trezorů banky JPMorgan.

Těžká identifikace padělků

Tyto padělané zlaté pruty jsou, na rozdíl od jiných padělků, vyrobeny ze skutečného zlata. V tomto případě došlo k nezákonné těžbě nebo nezákonnému zpracování zlata. To nebývá příliš obvyklé, neboť většina padělků je pouze pozlacených. Tato skutečnost pak znesnadňuje identifikaci padělků a jejich stažení z oběhu.

Jak k věci sdělil anonym z nejmenované švýcarské rafinérie zlata:

„Úroveň padělků je opravdu dobrá. I pro nás je těžké to říct. Jsou však o něco méně čisté, protože lidé, kteří padělky vyrábějí, nemají vybavení, které máme my.“

Zdroj padělků

Ačkoliv zatím není zřejmé, odkud padělky pocházejí, odborníci se shodují na tom, že místem původu bude s největší pravděpodobností Čína. Na trh se pak zlaté pruty dostaly zřejmě přes trhy v Hongkongu, Thajsku a Japonsku.

Zlaté pruty mají přibližně velikost mobilního telefonu a stojí cca 50 000 USD. Každý zlatý prut lze identifikovat logem rafinerie, jeho čistotou, hmotností a identifikačním číslem.

Michael Mesaric, generální ředitel rafinérie Valcambi, k těmto padělkům sdělil:

„Poslední falešné pruty… jsou vysoce profesionálně provedené.“

A dále uvedl, že v oběhu jich může být mnohem více. Nejjednodušším způsobem, jak padělky rozeznat od autentického zlata, je otestovat jejich čistotu.

Ti, kteří se podílejí na výrobě padělků, porušují globální pravidla, která byla zavedena z toho důvodu, aby se zabránilo směřování finančních prostředků do skupin organizovaného zločinu nebo na rozvoj nezákonných těžebních praktik.

Rok 2017

Již v tomto roce měla banka JPMorgan problémy s padělaným zlatem. V trezorech byly totiž objeveny dva falešné zlaté pruty. Po tomto objevu zahájila banka prověřování svého zlata, kdy bylo nalezeno kolem stovky těchto falešných zlatých prutů.

Banka k tomuto incidentu vydala prohlášení:

„Je naší standardní praxí okamžitě upozornit příslušné úřady a rafinérie, pokud bychom během rutinních kontrol a postupů objevili falešné zlaté pruty.“

Závěr

Jak bylo sděleno ze strany odborníků, do současné doby bylo objeveno nejméně 1 000 sofistikovaných padělků, ale v oběhu jich může být mnohem více. Rafinérie na tuto skutečnost zareagovaly tak, že začaly používat inkoust odolný proti neoprávněné manipulaci. Dále se využívá mikroskopické povrchové skenování ke kontrole pravosti zlatých prutů a používají se i některé další nespecifikované bezpečnostní prvky.

No a co říci na úplný závěr. Neodpustím si poznámku na adresu všech propagátorů zlata, kteří naopak soustavně kritizují kryptoměny v čele s Bitcoinem (např. p. Peter Schiff).

Není všechno zlato, co se třpytí!

Co číst dále?

Na Samsung Galaxy S10 je již podporován Bitcoin a další kryptoměny

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Henry

Zajimave prave zlato roztavene a zformovane do prutu mimo bezne normy se = padelne zlato? Hmm jesli je rizost 9999 a furt se to bere jako padelek tak za me dobre. Horsi je kdyz cina dostane z Fortnoxu zlate cihle co jsou vyplneny jinym druhem kovu…

spot_img