Na Robinhood Crypto si koupilo kryptoměny již 6 milionů nováčků

4.3
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Rok 2021 začal boomem kryptoměn. Robinhood hlásí nárůst nových měsíčních obchodníků s kryptoměnami , který je až patnáctkrát vyšší oproti loňskému průměru. V tomto roce se do kryptoměn hrnou hlavně maloobchodní uživatelé.

Čísla mluví jasně

Podle nové zprávy společnosti „Crypto Goes Mainstream“ si v lednu zakoupily na Robinhood Crypto více než tři miliony nových uživatelů, přičemž v průběhu února si kryptoměny koupilo více než 2,9 milionu nových uživatelů. Uživatelská základna Robinhood Crypto se tak do roku 2021 doposud rozšířila o 6 milionů nových uživatelů.

Platforma také odhalila, že v červenci loňského roku byl počet nových uživatelů 401 000. To byla doba, kdy obchodní aktivita přední kryptoměny vzrostla hlavně díky halvingu.

Průměrný počet nových obchodníků s kryptoměnami na Robinhood byl loni zhruba 200 000. Zpráva také zaznamenává průměrnou velikost transakce zhruba 500 USD na platformě, což je 100% nárůst ve srovnání s prvními třemi čtvrtletími loňského roku. Zpráva tedy dospěla k jednoznačnému závěru:

“Čísla jsou jasná: rok 2021 začal boomem kryptoměn.”

Plán růstu

Minulý týden Robinhood na Twitteru sdělil, že se snaží dále rozšiřovat své krypto služby a odhalil své plány, ve kterých se chystá nabízet vklady a výběry pro krypto aktiva.

Tento rok byl pro Robinhood šílený, přičemž platforma se ocitla v centru kontroverzí poté, co pozastavila obchodování jak s Dogecoin, tak s akciemi Gamestop.

Minulý týden v Kongresu probíhala slyšení ohledně incidentu, kdy zástupci Výboru pro finanční služby amerického domu prozkoumali obchodní model Robinhood – pohyb platformy k pozastavení obchodování s akciemi GME byl zjevně podněcován tím, že platforma uprostřed pumpy nesplnila své požadavky na zajištění.

Generální ředitel Robinhood Vlad Tenev však z problémů se zajištěním obviňoval hlavně stávající předpisy. Předpisy americké Komise pro cenné papíry a burzy totiž požadují dvoudenní období vypořádání po provedení obchodů.

Závěr

Mnoho lidí používá Robinhood Crypto jako první platformu pro seznámení se s kryptoměnami. Také jste tam začínali? Celých 6 milionů nových uživatelů je velké číslo. Ale bohužel reputace Robinhood je teď trochu, kvůli akciím Gamestop, pošramocená. Na jaké straně barikády jste? Dejte nám vědět do komentářů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img