Bitcoin se stává bilionovým aktivem

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoanalytik Timothy Peterson se před nedávnem věnoval předpovědi ceny BTC. Bitcoin se podle slov analytika při ceně 53 680 USD za minci stane bilionovým aktivem. Jaký bude další vývoj matičky všech kryptoměn?

Bitcoin jako bilionové aktivum

Před mnoha lety bychom za podobný příspěvek s nejvyšší pravděpodobností obdrželi výsměch, převážně ze stran finančních institucí a finančních analytiků. V současné době psaní o Bitcoinu jako bilionovém aktivu není vůbec nereálné.

Ve svém nedávném příspěvku na sociální síti Twitter tým Documenting Bitcoin napsal, že Bitcoin při ceně 53 680 amerických dolarů se stává bilionovým aktivem.

V době psaní článku se tržní kapitalizace drží okolo 950 miliard USD. Analytik Timothy Peterson poukázal ve své nedávné analýze na to, že 60 000 USD za minci BTC může být lokálním vrcholem bitcoinu v současné době.

Svou analýzu sdílel v příspěvku na Twitteru. Analýza Timothy Petersona je odvozena z jeho Metcalfe modelu a je ukázána v příspěvku níže.

Bitcoin zažil v únoru boom, kdy vyšly najevo zprávy o nákupu BTC v hodnotě 1,5 miliard amerických dolarů automobilovou společností Tesla. Institucionální investoři vstupují na kryptoměnové trhy stále častěji.

Cena nejdůležitější kryptoměny světa překonala důležitou hranici 50 000 USD. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 51 014 USD dle KMC. Od začátku letošního roku se cena BTC téměř zdvojnásobila.

Závěr

Cena BTC se v posledních měsících vyvíjí velmi optimisticky. Kromě Bitcoinu se daří také dalším kryptoměnám jako jsou Cardano, Ethereum nebo třeba Polkadot. Více informací o vývoji ceny BTC a dalších kryptoměn se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách. Tento článek není investičním poradenstvím.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: