Clubhouse je nová sociální síť, kde místo psaní mluvíte – tato platforma pro iOS láme rekordy

4.5
(8)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Clubhouse je nový fenomén, kam si lidé chodí povídat o zajímavých tématech, nebo jen chodí poslouchat odborníky na dané téma. Můžete se zde chodit vzdělávat, klábosit, nebo jen zabíjet nudu. Ať už chcete jen poslouchat, nebo naopak máte co říct, tato sociální síť vás pohltí.

Clubhouse pro iOS

iOS Aplikace Clubhouse, kde nenajdete žádný textový obsah, ale pouze místnosti, ve kterých se můžete zapojit do debaty prozatím funguje jen na Apple zařízeních s iOS. Počítá se však s podporou Androidu či desktop zařízení.

Clubhouse je jen na pozvánky

Pokud jste si řekli, že to chcete ihned zkusit, možná vás zklamu. Pro připojení do této sítě budete potřebovat trochu námahy, nebo kamarády z řad influencerů. Aplikace se vám totiž spustí, jen když dostanete od někoho pozvánku.

Jak to na vypadá v místnosti (růmka) – skoro všude jsou významní lidé

Zatím jsou zde založené místnosti, ve kterých si povídají marketingoví odborníci, často si zde chodí povídat a zakládá místnosti třeba Kazma. Minule jsme si tam povídali o opravdu ostrých tématech 😀 Dále jsem několikrát zahlédl majitele obrovských firem či korporátů, kteří sdíleli své postřehy. Na naši kryptoměnovou skupinu se přišel například podívat mimo jiné majitel internetového obchodu Alza.cz, a spoustu dalších zajímavých lidí. Alza má ke kryptoměnám blízko, jelikož je akceptuje, proto nás tato návštěva moc potěšila.

Clubhouse je prozatím plný opravdu zajímavých lidí, kteří mají co ukázat, a tak máte jedinečnou možnost vyzkoušet najít a popovídat si s velkými rybami, které brzy i tady zahltí masy a už se k nim nedostanete.

Invite na Clubhouse – jak získat

Pozvánku do této sociální sítě získáte následovně:

 • Zadáte si do aplikace telefonní číslo, a budete doufat, že vám vstup někdo, kdo vás má v kontaktech, schválí.
 • Uvidíte, že váš známý tuto aplikaci používá, zeptejte se ho zda má volnou pozvánku
 • Napíšete zde do komentáře pod článkem, že chcete invite, a já nebo někdo z komunity vám ji věnuje.
 • Nejhorší možnost je si ji někde koupit od překupníků, cena se pohybuje od 200 Kč do 200 USD. Nikdy ale nemáte jisté, že nejde o podvod. S pozvánkami totiž velmi rádi obchodují pochybní překupníci či scammeři.

Každý účastník má na začátku asi jen 2 pozvánky, budeme rádi, pokud podržíte naši/vaši kryptomagazin.cz komunitu, a alespoň jeden invite dáte zde někomu v komentáři. Aby se naše krypto komunita dostala na Clubhouse co nejdříve, moc vás tedy prosím o toto gesto. To obzvláště platí pro ty, kteří dostanou pozvánku právě díky komentáři, opětujte je 🙂

Pokud vás zajímá téma kryptoměn a bitcoinu, tak na Clubhouse uspějete také

Jako zakladatel portálu kryptomagazin.cz jsem cítil potřebu tuto aplikaci vyzkoušet a předat nějaké info nováčkům i pokročilým spolu s českými odborníky na krypto. Včera jsme tedy uspořádali nedělní Crypto night debatu, kterou jsem moderoval (Dariusz Matuszyński) dorazil například Kristian z Braiins (společnost provozující SlushPool), Juraj Bednár – opravdový odborník na Bitcoin a také etický hacker, Petr Sanetrník a Pavel Přecechtěl – odborníci na Alty a DeFi, Peter Němčok – zakladatel SK Paralelní Polis, dokonce i poměrně nový krypto YouTuber Krypto Mates, který vzdělává nováčky a jeho sledovanost roste závratným tempem.

Česká Krypto night na Clubhouse ve 21:30 každou středu a neděli.

Zatím jsme jedni z prvních, jelikož jsem tam více krypto lidí nenašel. Náš pokec v podobném složení bude tedy každou středu a neděli ve 21:30. Svou účast přislíbil na příště také Dušan Matuška, další z nejlepších odborníků na Bitcoin a svobodu na české krypto scéně. Optali jsme se také, zda dorazí snad první velký český krypto YouTuber Jakub Vejmola (Kicom), tak doufejme, že má jak iPhone tak čas a chuť se přidat a přispět nováčkům i pokročilým svými názory.

Jak používat Clubhouse

 • Po tom, co jste měli štěstí a získali jste invite, se dostanete do aplikace, kde si vyberete vaše oblíbené kategorie obsahu a preference, nezapomeňte si zde přidat Crypto 😉
 • Po tomto procesu vám Clubhouse nabídne, abyste si vybrali ty, které chcete sledovat, určitě budu já nebo výše zmínění kluci rádi za follow, aby vám naše krypto pokecy neunikly.
 • No a nyní již jste připraveni se někde připojit k debatě

Určitě doporučuji se nejdříve do nějaké růmky podívat, abyste zjistili jak probíhá debata. Po tom, až si budete jistější, můžete zmáčknout tlačítko ruky vpravo dole, přihlásíte se tak o slovo a dostanete se do diskuze na pódiu. 

 

clubhouse-ovladani
Vlevo opustíte skupinu, vpravo se přihlásíte o slovo. Tlačítkem + uprostřed pozvete kamarády do místnosti.

Pokud chcete skupinu opustit, zmáčknete tlačítko vlevo dole (dva zdvižené prsty – Lieave quietly), a skupinu opustíte. Dostanete se opět na hlavní stránku s výpisem aktuálních místností k diskusi.

Pokud se již pohybujete na Clubhouse jako ryba ve vodě, umíte chodit do místností, odcházet, hlásit se o slovo, tlačítkem + zvát do roomu kamarády, můžete založit vlastní room.

Jak založit room na clubhouse

Máte 2 možnosti jak založit místnost k diskusi (růmku)

 1. Okamžité založení

Dáte Start a room (dole pod výpisem eventů na hlavní stránce),

clubhouse-start-room

Vyberete zda chcete room pro všechny, jen pro vaší síť, nebo uzamčenou skupinu a přidejte Topic (název místnosti/ eventu)

clubhouse-zalozit-room

2) Plánované založení růmky v kalendáři

a)Zvol ikonu kalendáře

clubhouse-event-kalendarb) Klikni na tlačítko + kalendářclubhouse-zalozit-eventc) Vyplň událost a dej publikovat

clubhouse-zalozit-udalost

Nyní již máte naplánovanou událost/růmku. Pár minut před začátkem eventu do růmky vejděte, a talkshow může začít.

Jak vést event/růmku

Pokud vaše konference či pokec začal, můžete vyzvat sledující aby se zapojili, buďto budou zvedat ruce, a vy je povolíte ke vstupu nahoru do diskuse. Nebo podržíte prst na konkrétním jednotlivci, a vyzvete ho, aby šel diskutovat. Může odmítnout nebo potvrdit. Taktéž můžete podržením prstu člověka z diskuse odebrat, vyhodit jej z roomu nebo mutnout. Tak nyní bystě měli být schopni se pohybovat na Clubhouse, případně si založit event a diskutovat.

Desatero pro Clubhousery

👋 Desatero pro úspěšnou růmku a plodnou diskuzi na Clubhouse (z blogu Václava Blahouta):

💯Chcete mít úspěšnou místnost? Vypusťte z diskuze srovnávání s jinými sítěmi. Ano, je to jen o zvuku!
💯Vypusťte diskuzi o potenciálu Clubhouse. Je ohromný, tečka. Vypusťte diskuzi o vaší zkušenosti s Clubhouse, nikoho to veřejně nebude zajímat. Ti, kteří Clubhouse používají déle, jsou na to citliví.
💯Mluvte o tom, čemu rozumíte. Strukturujte sdělení, neodbíhejte od tématu. Dobrý moderátor vás k tématu bude stejně vracet.
💯Naučte se používat neveřejné social/private rooms, kde vás nikdo nebude soudit a kruh vašich nejbližších bude víc tolerantní k odchylkám
💯Naučte se pracovat s kalendářem. Většina českých roomek je označena českou vlaječkou. Do kalendáře se dívejte i když plánujete, protože při shodě časů přijdete o pozornost. Bloky jsou v 5 minutách a room můžete začít klidně o dvě minuty dříve a získat náskok
💯Správně roomku pojmenuje a udělej dobrý popisek, aby lidé věděli. Do názvu nebo popisku odhadni plánovanou délku, ať si mohou i ostatní naplánovat čas.
💯Mluv, jen když máš opravdu co říct! Nehlas se jen protože chceš být slyšen. Začneš být brzy otravný.
💯Ve veřejných roomkách nezdrav. Polož otázku. Nepřišel sis povídat s člověkem na stagi, ale rozvíjet diskuzi i pro ty, co poslouchájí.
💯Mutni se, pokud nemluvíš. Pokud souhlasíš, tleskej přerušovaným stiskem mikrofonu. 💯Nevstupuj do diskuze jen proto, že chceš vyjádřit souhlas.
💯Hlavně bezpečně. Dávej pozor, co se kolem tebe děje, hlavně když máš Airpods s rušením okolního zvuku. Telefon za volant nepatří. Když řídíš, věnuj se řízení, poslouchej, ale nezapojuj se do debaty, ohrožuješ sebe i své okolí.

Odkazy a zajímavosti

 • Oficiální FB české clubhouse skupiny
 • Krypto eventy – středa a neděle ve 21:10 (Bitcoin night + Bitcoin & krypto aréna)
 • Ideálně mluvte přímo do mikrofonu z iPhone, a když nemluvíte, ztište se (mute)
 • Případně použijte sluchátka s kvalitním mikrofonem (vždy o trochu horší zvuk)
 • No a dále je to již na vás, objevujte, zkoumejte.

Závěr

Těším se na všechny krypto nadšence, pokud chcete být mezi prvními na nové sociální síti, která láme rekordy, rád vás uvidím a pokecám, tak čau, Dariusz, najdete mě pod @kryptomagazin

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

25 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filip Klát
Hodnocení článku :
     

Dobrej článek.
Jenom Píšu o tu pozvánku kdyby někdo měl byl bych vděčný,předem díky 😊

H4Honza
Hodnocení článku :
     

Mohl bych poprosit o pozvanku? 🙂 user name: @h4honza, popr., samozrejme pozvanku dal poskytnu dalsimu v komentarich… 🙂

Poslední editace 1 rok před přes Dariusz Matuszyński
Jmatt

Milý Dariuszi, byl bych velmi rád, kdybych byl součástí komunity. pokud mi můžete poslat pozvánku, děkuji. +33 644638112 velké objetí z Francie.

vojta

Prosím o pozvání na clubhouse.   @vojtavojtu

 Své pozvánky zase rád někomu  věnují

vojta

737952179

Jano

Ak je to mozne poprosim o pozvanku. Mailom poslem t.c..
Dik.

vojta

bohužel jsem zatím nedostal pozvánku jak jí budu mít tak vás hned pozvu

Jano

Vopred dakujem.

vojta

Prosím smazat komentář a tel číslo od Vojta

Jan Luštický
Hodnocení článku :
     

Ahoj, pokud je ještě volna pozvánka, tak můj user je @llusta
diky!

Jan Luštický

tel. 737355157

Onrej

Dobry den, poprosim taky o pozvsnku prezdivka zavy11, diky moc 🙂 731 091 570

Poslední editace 1 rok před přes Onrej
Tomáš

Ahoj, prosim o pozvanku. 🙂 pokud ma nekdo volnou @naftos
Tel.:
721 419 183
Pripadne opetuji do komentaru.
Diky 🙂

Honza

Zdravím měl by někdo pozvánku prosím?
@johnleds

Michal J.
Hodnocení článku :
     

ahoj, nemáte ještě někdo náhodou pozvánku? 🙂 díky
703 992 391

Michal

Muzu poprosit o pozvanku @x0RT90
Diky

Patrik

Ahoj ak má niekto voľnú pozvánku budem rad @patrikb
+421 907 600 878

Zdeněk

Ahoj, prosím pokud by někdo měl pozvánku, byl bych vděčný ;). Děkuji předem. User name: @Sidney.Philip

Zdeněk

739463892 🙂 … následně 2 pozvánky sem vrátím 😉

Daniel Marček

Ahoj,
pokud máte prosím ještě někdo volnou pozvánku, budu rád za pozvání. Tento dobrý skutek samozřejmě komunitě vrátím 😉
@DanielMarcek
tel. 722907715

Předem díky moc,
D.

Mates79
Hodnocení článku :
     

Ahoj, telefon 775044561 @mates79 Pokud bude mít někdo volnou pozvánku, tak budu rád. Děkuji! 🙂

Mates79

Prosím smazat příspěvek… nejde mi po měsíci smazat :-(. Děkuji

Reklama: