Kauza GameStop a Robinhood se v posledních několika dnech často objevovala ve zpravodajských relacích po celém světě. Podle několika analytiků je kvůli podobným případům čas na nový finanční systém.
Chamtivost, boj a zisk
Generální ředitel společnosti Robinhood spolu se správní radou řešili v minulém týdnu nemožné dilema. Postavit se na stranu svých zákazníků a nechat je vydělat více než 15 miliard amerických dolarů na zisku nebo zastavit obchodování a pozastavit nákupy GameStopu a pokrýt tak pozice za nižší ceny a vyhnout se masivním ztrátám.
Robinhood ale všem ukázal, že peníze společnosti jsou přednější než peníze klientů, kteří na podobných platformách obchodují. Ukázalo se tak základní pravidlo, že téměř nikdy nevyhrajete „obchodování“ na Wall Street. [1]
Chamtivost tak v případě Robinhoodu zvítězila a zvítězila i u mnohých obchodních platforem, které sázely na pokles GameStopu. Robinhood, který spustil svoji platformu, aby reprezentoval lidi a jednal v jejich nejlepším zájmu, zklamal. [2]
„Největším zákazníkem ve skutečnosti nebyli běžní uživatelé, ale manažeři velkých hedgeových fondů na Wall Street, kteří Robinhoodu platí ročně poplatky ve výši 300 milionů amerických dolarů za různé služby. Je těžko uvěřitelné, že Robinhood ukázal komunitě záda.“
Podle několika analytiků a odborníků je čas zavést skutečnou a účinnou finanční svobodu prostřednictvím finančních nástrojů a metod, které jednají v nejlepším zájmu uživatelů, nikoli společností. Decentralizace tak může být odpovědí na několik problémů najednou.
Závěr
Podobné případy nám jasně ukazují, proč se stávají kryptoměny velmi populární. Decentralizovaná komunita je větší než finanční elity. Co si o dané problematice myslíte vy? Je možné přehrát Wall Street na jejich vlastním hřišti? Nebo je lepší nechat vlky, ať se honí mezi sebou a udělat si hřiště vlastní? Napište nám do komentářů nebo se přidejte do naší diskuzní skupiny na Facebooku.