Na čem pracuje Waves a ruský státní konglomerát zahrnující 700 podniků?

0
(0)

O tom, že blockchain je technologií budoucnosti, již dnes pochybuje snad jen málokdo. Blokování jeho vývoje je naštěstí již dalekou minulostí. Je však vždy zajímavé, rozhodne-li se do světa blockchainu vstoupit vláda či státem řízená firma. A ještě zajímavější, pokud je ta firma kupříkladu třeba ruská.

Poněkud významný krok se rozhodla podniknout společnost Rostec, což je ruský státní konglomerát, zahrnující na 700 průmyslových podniků po celé zemi. Podíl má například také ve společnosti zabývající se výrobou střelných zbraní Kalashnikov. Pracuje totiž na vývoji systému pro správu dat týkajících se provozu jednotlivých podniků. Ten má být postaven na blockchainu a vývoj probíhá ve spolupráci se startupem Vostok, v jehož založení má prsty tým stojící i za platformou Waves.

Tip redakce: Bezpečná, rychlá, levná peněženka – Waves Wallet [NÁVOD]

Blockchain jako ochránce citlivých informací

Společnost Rostoc uzavřela ve čtvrtek se společností Vostok smlouvu ohledně vývoje nové platformy. Financována má být dvěma sponzory, kteří dohromady investují na 2 miliony dolarů. Plán vývoje by měl být hotov a předložen v příštím měsíci. Cílem společnosti je s pomocí platformy docílit standardizace a dále usnadnit shromažďování a analýzu dat z jednotlivých výrobních podniků. Ty se zabývají výrobou nejen civilního zboží, ale také vojenských produktů. I z toho důvodu byl pro aplikaci tohoto typu zvolen právě blockchain. Ten dokáže různá citlivá data patřičně zabezpečit před útoky a zároveň zůstává pro společnost transparentní.

Chytré telefony, chytré hodinky, chytrá… města?

Společnost Rostec vznikla v roce 2007 jako společnost financovaná státem, která je odpovědná za urychlení technologického rozvoje v Rusku a jejímž předsedou se stal Sergej Chemezov. Je zároveň jedním z nejbližších veřejných představitelů prezidenta Vladimira Putina.

Společnost Rostec získala klíčovou roli v digitálním hospodářství – národním rozvojovém programu navrženém ruskou vládou na podporu inovací v zemi. V březnu 2017 byla do programu oficiálně zahrnuta blockchainová technologie, když premiér Dmitrij Medveděv vydal příkaz k prozkoumání možného využití této technologií pro řízení ruských ekonomických a správních postupů.

Společnost Rostec má však na starosti daleko víc než jen své podniky. V několika z nich je již plně zodpovědná za zavedení inteligentních technologií, které jsou schopny automaticky regulovat například spotřebu energií. Mimo to má na starosti také řízení provozu, pouliční kamerový systém a další. Vyvíjená blockchainová platforma má být tedy použita i pro tyto “inteligentní města”, konkrétně má být zaměřena nejen na zefektivnění správy městských zdrojů, ale také na usnadnění sdílení údajů mezi federálními a obecními orgány, potažmo občany. Alespoň to vyplývá z rozhovoru, který tiskový zástupce Rostecu poskytl portálu CoinDesk.

Mohlo by vás zajímat: Blockchainem k ​​„městu snů“ – jak Ethereum pomůže budovat Čínu

Dveře na východ

Pro společnost Waves se však jedná především o otevření pomyslných dveří na jejich cestě na ruský trh. Partnerství na vysoké úrovni, jako je právě uzavření dohody o vývoji platformy pro ruskou státní firmu, nabízí společnosti Waves řadu příležitostí a možností jak oslovit velké ruské firmy.

Spolupráce s firmou Rostec, která je hlavním poskytovatelem a iniciátorem projektů v oblasti digitální ekonomiky, nejenže nám umožní přístup k širokému okruhu korporátních a vládních klientů, ale také nám poskytne silný impuls pro další rozvoj,

řekl ve svém prohlášení Sasha Ivanov, generální ředitel společnosti Vostok.

Závěr

Vývoj a implementace blockchainu se zdá být čím dál tím rychlejší. Blockchainové společnosti mívají více a více zakázek nejen od běžných či finančních a burzovních firem, ale také se začínají objevovat zajímavé nabídky od vlád různých zemí. Je určitě dobře, že přibývá zemí, které podporují vývoj blockchainu. Stejně tak je ohromně důležité, že se nejedná pouze o země jako je Kanada či Spojené státy americké, ale že se k nim přidává také Rusko nebo Čína, která ale na druhou stranu ve velké míře kryptoměny v současnosti odmítá.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img