Může být Bitcoin a Ripple nástrojem obchodní války mezi Čínou a USA?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Vládní organizace a úřady v USA si uvědomují silnou pozici Bitcoinu jako nejznámější a nejrozšířenější kryptoměny a s tím také související dominaci Čínské lidové republiky. Rozhodly se proto detailně prozkoumat možnosti využití centralizovaného tokenu společnosti Ripple ze všech možných úhlů pohledu.

Cory Johnson, nový hlavní marketingový stratég společnosti Ripple, uvedl v rozhovoru pro časopis Breaker Magazine, že Bílý dům zkoumá důsledky čínské Bitcoinové dominance, která v současnosti dosahuje více než 80 procent. Rostoucí popularita digitálních měn mezi mileniály a profesionálními investory v USA vedla vládu Donalda Trumpa k rozhodnutí prozkoumat vlastní potenciál. Uvědomuje si totiž, že rozbití hegemonie čínských těžebních společností by bylo velmi obtížné.

„Když jsem se začal scházet s vládními úředníky, zákonodárci a regulátory, měl jsem velmi malá očekávání. Ale byl jsem opravdu mile překvapen, jak byli všichni otevřeni novým možnostem a jak inteligentní a někdy i velice odborné a těžké otázky na mě měli. Je zřejmé, že v oblasti digitálních měn se všichni snaží co nejvíce vzdělávat. Zdá se, že Bílý dům nyní intenzivně přemýšlí o důvodech, příčinách a následcích toho, že 80 procent těžby Bitcoinu se odehrává v Číně, stejně tak i většina těžby Etherea.“

Mohlo by vás zajímat: Co je to Ripple (XRP) – Kryptoměna pro bankovní sektor

Krypto-obchodní válka na obzoru?

Pekingská společnost Bitmain Technologies dodává svá zařízení pro těžbu firmám, které prostřednictvím svých dceřiných společností, jako například BTC.com, AntPool a Hashnet, v součtu disponují více než 50% hashrate Bitcoinu.  

Na druhé straně společnost Ripple ovládá 60 procent celkového objemu XRP tokenů, což je trnem v oku mnoha aktivistům v oblasti decentralizace, kteří věří, že blockchainová společnost může tímto způsobem kdykoli a jakkoli manipulovat s hodnotou XRP. Bez ohledu na toto nebezpečí ale XRP, jako jedna z mála kryptoměn, zaznamenala výraznější nárůst své hodnoty po dlouhých výprodejích v tomto roce. Během posledního měsíce navíc mince vykazuje velký potenciál k růstu, kdy dokázala zvýšit svou hodnotu z $0.28 až na 0.60 dolaru.

„Když se podíváte na XRP, neexistuje zde těžba, takže z hlediska cizí kontroly nebo z hlediska životního prostředí, je XRP velmi odlišné,“ řekl Johnson a pokračuje. „A během rozhovorů se státními úředníky se ukázalo, že tento fakt může být v mnoha ohledech velmi důležitý.“

Zatímco Bílý dům a společnost Ripple diskutuje o dominanci Číny, druhá největší ekonomika má svých starostí více než dost. Bitcoinové operace jsou sice i nadále zakázané, nicméně trh mimo oblast působnosti Čínské lidové banky je velmi aktivní, což zahrnuje i těžbu v malých městech po celé republice.

Tip redakce: Čína vede v patentech na blockchain technologie i navzdory zákazu v zemi

Závěr

Teoreticky se dá říci, že zatímco USA ani v nejmenším nebere celou situaci na lehkou váhu, tak čínská vláda zatím vůbec nevypadá, že by chtěla použít Bitcoin jako nástroj obchodní války s USA. A jelikož jde v první řadě o peníze, tak se dá očekávat, že soukromé korporace, které se zaměřují na těžbu Bitcoinu, by pravděpodobně rychle přesunuly své farmy mimo Čínu, pokud by našly ekonomičtější variantu.

Zdroj:
www.newsbtc.com


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: