Mike Novogratz varuje, XRP a DOGE by mohl brzy čekat výplach

3
(2)

Zprávy a souhrny

Známý obchodník z Wall Street a bitcoinový býk Mike Novogratz očekává, že primární kryptoměna (BTC) dosáhne do konce tohoto roku 100 000 $. Uprostřed všeobecné eurforie přidal také několik varování.

Bitcoin nedávno dosáhl nového historického maxima, které z velké části vyvolalo šílenství, jako je debut Coinbase na Nasdaq. Generální ředitel a zakladatel společnosti Galaxy Digital však varoval, že současná euforie by mohla vést ke slušnému výplachu.

BTC do konce roku za 100 000 USD

V souvislosti se zalistováním kryptoměnové burzy Coinbase na hlavní burzu Nasdaq došlo mezi investory k jistému šílenství. Akcie kryptoměnové burzy, obchodující se na burze pod značkou COIN, se během svého debutu vyšplhaly až na 429 USD a dosáhly v součtu hodnoty zhruba 100 miliard amerických dolarů.

Bitcoin si připsal více než 5 procent a obchodoval se nad 64 000 dolary, což je také nové maximum (ATH) pro toto aktivum. Bitcoin následovaly i mnohé další top kryptoměny, přičemž Ethereum pokořilo 2 400 $.

Novogratz předpovídá, že BTC bude pokračovat ve své vzestupné trajektorii i nadále a jeho cena do konce roku dosáhne 100 000 $. A tím to ani zdaleka nekončí, do konce roku 2024 vyroste pětinásobně, čímž se jeho hodnota zvýší nad 500 000 dolarů za minci.

Nyní však tento bývalý výkonný ředitel společnosti Goldman Sachs varuje před aktuální situací, která na trhu panuje. Podle něj by v ne příliš vzdálené budoucnosti mohlo dojít na trhu k výplachům. V pořadu Investing in Crypto Virtual Event Novogratz uvedl:

„Příští týden bychom určitě mohli zažívat zvýšenou míru volatility díky vzrušení kolem Coinbase“

DOGE a XRP

Věnoval se také měnám DOGE a XRP, které v posledních několika týdnech doslova explodovaly. XRP se dokázal vyšplhat skoro na 2 dolary, kdy během jediného týdne došlo k zdvojnásobení jeho ceny. No a Dogecoin si dokázal během jediného dne připsat více než 180 procent a probít se až na 5. místo žebříčku kryptoměn podle jejich kapitalizace. Trh DOGE a XRP by tak mohl brzy čekat výplach, varuje Mike Novogratz.

doge
Zdroj: tradingview.com

„Už jsem viděl spoustu divných mincí, jako je Dogecoin a dokonce i XRP, které teď zažívají obrovské cenové výkyvy, což znamená, že právě teď kolem nich panuje velké šílenství“

Co se týká budoucnosti XRP, tak budoucnost tohoto tokenu nezávisí pouze na tržních silách. Aktuálně společnost Ripple Labs (stojící za XRP tokenem) čelí soudnímu sporu ze strany Komise pro cenné papíry (SEC) z neoprávněného vydávání cenných papírů. Aktuálně Ripple a její vedoucí pracovníci zažívají sérii malých vítězství, která se v dlouhodobém horizontu mohou ukázat jako klíčová. Patří mezi ně třeba rozhodnutí newyorského soudce, kterým byl komisařům SEC odepřen přístup k finančním záznamům vedoucích pracovníků společnosti.

Dip na obzoru?

Novogratz, jehož společnost nedávno podala k SEC žádost o schválení bitcoinového ETF (stala se tak devátou společností, která o to požádala), je ohledně budoucnosti BTC i nadále velmi býčí. Stejně jako mnozí další věří, že zalistování Coinbase na Nasdaq je pro celý kryptoměnový průmysl krok velmi zásadní zprávou a krok správným směrem.

Jeho krátkodobé předpovědi jsou v souladu s minulými trendy. Kdykoli došlo v odvětví kryptoměn k významnému posunu, který následně vedl k cenové explozi, následovala korekce. Jak hluboko ceny klesají, záleží na supportech a nákupním tlaku, který po pádech přichází.

Závěr

Nic neroste věčně a situace kolem XRP a hlavně kolem DOGE nelze nazvat jinak než jako šílenství, kde se ovšem může spálit nemálo nadšených retailových investorů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petrr4
Hodnocení článku :
     

Doge a xrp se ukázaly jako kvalitní kryptomeny. Po vsech těch letech a hejtech ze strany maximistu btc se pořád drží a závratne rostou. Já třeba prodal vše ostatní včera a už jsem jen all in doge. Doge jede na 1 usd jako že se Petr jmenuju.

Lukas

Tak to hodně štěstí…. Skoro půlku všech dogecoinů má asi 30 lidí….
Jediné štěstí, že jde o vtip😂

Jiří Kára

a dost

E15

Doge maximalista, to tu ještě nebylo, dobrý! :-DDD

Petr

Nemám v něm vše… Ale nějakou dobu si doge držím… a s tím že vyleze na 1usd souhlasím taky jako že se Petr jmenuji😁jen poté jeho budoucností si nejsem jistý…

David

Řekl bych, že až skončí bullrun, tak už tě na těchto fórech neuvidíme 😀

DFS

Je vtipný jako Novogratz a další bitcoinové velryby používají ty samé argumenty, například ohledně XRP jako se před pár lety používali proti bitcoinu. To je indikátor toho ze komunita bitcoinu začíná degenerovat a začíná souboj o moc… mimochodem sem četl tweet že kde psal Novogratz, že je velký akcionář Ripplu

Eugene

Tak to se povedlo, díky za info

Reklama: