Ethereum za 800 mil. dolarů opustilo Coinbase! Masivní nákup instituce?

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Generální ředitel společnosti CryptoQuant Ki Young Ju odhalil, že v uplynulém týdnu bylo z kryptoměnové burzy Coinbase vybráno téměř miliardové ($) množství kryptoměny Ethereum.

Ethereum zaznamenalo odliv z burzy

Šéf společnosti poskytující krypto data CryptoQuant uvedl, že Coinbase zaznamenala významný odliv druhé největší kryptoměny na trhu. Za poslední týden burzu opustilo 400 000 mincí Ethereum v hodnotě přes 800 milionů USD. Takto významný odsun etherů, které se stěhují z americké kryptoburzy, by mohl být poháněn institucionální poptávkou.

Ki Young Ju uvádí:

„Před několika dny odteklo z Coinbase 400 000 ETH. Spekulativní odhad – instituce nyní kupují ETH.“

Instituce a top 2 kryptoměna

Začátkem tohoto roku Grayscale – gigant v oblasti správy kryptoměn a provozovatel největších kryptofondů – prozradil, že v posledním čtvrtletí roku 2020 93 % veškerého přílivu kapitálu do digitálních aktiv pocházelo od institucí. Průměrná týdenní investice do fondu Grayscale Ethereum Trust během tohoto období činila 26,3 milionů USD.

Analytická společnost Santiment pak dříve uvedla, že velcí investoři (definovaní jako ti, kteří drží více než 10 000 ETH) mají pod kontrolou téměř 70 % nabídky digitálních aktiv.

„..Velryby (vlastnící 10 000+ ETH) nyní vlastní 68,6 % z celkové zásoby. Toto je nejvyšší procento vlastněné velrybami od listopadu 2017.“

Příliv kapitálu

V březnu se příliv kapitálu do Etherea řadil mezi největší ve srovnání s jinými kryptoměnami. Uvedla to společnost CoinShares investující do digitálních aktiv.

Podle zprávy CoinShares činil příliv kapitálu do Etherea od institucionálních investorů od začátku března jen do 26. března 130 milionů USD, zatímco celková výše přílivu kapitálu pro všechny kryptoměny dohromady činila 469 milionů USD. Z těchto dat plyne, že přibližně 28 % z celkového přílivu kapitálu šlo právě do ETH. Podíl tržní kapitalizace kryptoměny Ethereum přitom tvoří pouze 12 % z celého kryptotrhu.

Závěr

Meziročně dosáhl příliv kapitálu do Etherea 744 milionů USD, což představuje 17 % z celkového přílivu kapitálu do všech kryptoměn. Za poslední týden pak jen z burzy Coinbase odešlo 400 000 mincí Ethereum v hodnotě 800 milionů USD. Podle odhadů některých odborníků šlo o nákup některé z velkých institucí. 

Uvedené informace mohou nasvědčovat tomu, že instituce již zdaleka nezůstávají jen u BTC, ale začínají nakupovat také altcoiny.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: