Největší IPO v historii akciového trhu

4.4
(8)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

IPO je velkou událostí pro každou společnost. Jako první z krypto odvětví bude na burze Nasdaq uvedena populární kryptoburza Coinbase. Jedná se o historický okamžik a odborníci se domnívají, že se bude jednat o katalyzátor pro zalistování dalších burz.

Co je IPO?

IPO je zkratka pro Initial Public Offering a jedná se o první veřejnou nabídku akcií. ÏPO tedy znamená proces prvního vstupu na akciový trh a nabídnutí akcií veřejné společnosti. Po úspěšném prvním čtvrtletí tohoto roku, kdy tržby byly o 300 milionů vyšší než za celý rok 2020 se společnost Coinbase rozhodla podniknout tento krok a jako první kryptoburza v historii vstoupí na akciový trh.

Zatím dobrý rok

V prvním čtvrtletí roku 2021 dosáhla společnost Coinbase tržeb více než 1,8 miliardy USD (zisk cca 800 milionů USD). Jedná se o první plnohodnotnou společnost spojenou s kryptoměnami, která takový krok učinila. Na akciovém trhu ji poté najdete jako „COIN“. Společnost byla naposledy oceněna na 90 miliard dolarů. Referenční cena od Nasdaq je 250 USD.

“Největší IPO v historii”

-tak nazval Coinbase IPO Don Tapscott, výkonný předseda výzkumného institutu Blockchain. Ten také věří, že by to mohlo v budoucnu vést k většímu počtu zalistování od jiných organizací a nejen on tak zalistování kryptoburzy vnímá. Celkové reakce na tuto skutečnost jsou velmi pozitivní.

Kryptoměnový průmysl byl nakonec uznán

Odborníci v oboru považují zalistování Coinbase za hlavní bod obratu v tomto odvětví. Společnost má příležitost vést trh a vytvářet povědomí v tradičním finančním prostoru. Zalistování může kryptoprůmyslu dodat další důvěryhodnost. Něco, co v průběhu let chybělo, zejména v očích tradičních finančních institucí.

“Mnoho příznivců a investorů do kryptoměn investuje do úspěchu tohoto IPO a jeho dopady se projeví v celém odvětví. Bude se jednat o úspěch? V jistém smyslu jde o pouhý vstup do této fáze. Veřejně obchodované akcie jsou samy o sobě neuvěřitelným úspěchem.“

-říká Eric Kapfhammer, COO a vedoucí Polyient Capital ve společnosti Polyient.

Kapitálové trhy si nyní budou muset uvědomit a přijmout, že krypto společnosti tu zůstanou. Kapfhammer považuje tento krok za krok správným směrem pro investice v rámci jiných kryptoměnových společností, což vede k dalšímu přijetí.

IPO symbolizuje splatnost trhu

Zalistování Coinbase znamená první krok v globálním přijetí odvětví, které kapitálové trhy neustále kritizují.

“Můžete očekávat růst v prostoru, a to jak z hlediska investičních toků, tak i rozšiřování a rozvoje nových služeb s doprovodnou infrastrukturou”

-vysvětluje Kapfhammer.

Schopnost burzy kryptoměn kotovat na hlavní burze není maličkost. Zejména v silně regulovaných zemích, jako jsou Spojené státy. Veřejný seznam je významným milníkem a vítězstvím trhu bez ohledu na výkon IPO.

Závěr

Rozhodně se jedná o velký krok nejen pro Coinbase a kryptoměny, ale i pro všechny, díky kterým toho burza mohla dosáhnout. Spojíte obchod kryptoměn i s akciemi?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img