Analytik tvrdí, že SEC otevře stavidla pro Bitcoin ETF za 1 až 2 roky

3
(2)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Jednoho dne SEC bitcoinové ETF schválí, říká Todd Rosenbluth. „Myslíme si, že jedno pravděpodobně uvidíme v příštím roce nebo dvou, ale nemáme pevný časový rámec na to, kdy by odpověď mohla být ano.“

ETF do dvou let

Dva roky. Tak dlouho podle analytika společnosti CFRA Research mohou ještě čekat společnosti, které chtějí vytvořit bitcoinové ETF. VanEck, Fidelity Investments či Valkyrie Digital Assets tak ještě poměrně dlouho nemusí vidět, jak se jejich bitcoinové fondy obchodují na burze.

První Bitcoin ETF by tedy mohlo být schválené americkými regulačními orgány za rok až dva. Todd Rosenbluth, vedoucí výzkumu pro ETF a podílové fondy v CFRA, to uvedl v rozhovoru na CNBC. SEC oficiálně potvrdila přijetí žádosti o bitcoinové ETF 15. března. Nyní má regulátor čas do 29. dubna na rozhodnutí nebo na případné prodloužení termínu.

Přihlášky se množí

Přibývá společností, které chtějí spustit bitcoinový fond obchodovaný na burze. „Máme řadu firem, které buď prošly procesem podávání přihlášek, nebo již podaly přihlášku, ale čekají na větší jasnost,“ uvedl Rosenbluth a dodal:

„Myslíme si, že je méně pravděpodobné, že se SEC pokusí vybrat vítěze, pokud jde o to, kdo přijde první, a myslím, že je pravděpodobnější, že je uvidíme – pokud schválí ETF – schválit více ETF souvisejících s bitcoiny.“

VanEck a Valkyrie podali registraci u SEC v lednu a Fidelity následovala v březnu. Regulační orgán nenabídl žádné informace o tom, co rozhodne, ale vzhledem k jeho maximálním odkladům v minulosti při předchozím schvalování těchto bitcoinových fondů mnoho odborníků neočekává, že by přišlo rozhodnutí brzy.

Kanada

Jak asi víte, USA sice dosud burzovně obchodovatelný fond s BTC neschválily, ale v Kanadě se již stavidla otevřela. Vůbec první Bitcoin ETF v Severní Americe proto spustila v únoru Společnost Purpose Investments se sídlem v Torontu. Koncem března členka samotné komise pro cenné papíry USA kritizovala vlastní komisi, že svým neustálým odkládáním může neblaze postihnout americké invetory.

Závěr

Spojené státy stále nemají ETF fondy podložené Bitcoinem, ačkoli zájem je veliký. Po přihlášce Fidelity minulý měsíc Rosenbluth uvedl, že nejde o to jestli, ale kdy. Podle jeho slov to může trvat asi rok až dva, přičemž až komise SEC schválí jeden, pravděpodobně schválí všechny.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: