První bitcoinové ETF zaznamenává hvězdný růst

Zprávy a souhrny

Vůbec první bitcoinové (ETF), které bylo minulý týden spuštěno v Kanadě, se dočkalo vynikajícího přijetí investory. Již nyní se jedná o nejvýkonnější ETF v Kanadě a patří mezi pět nejlepších ETF v Severní Americe.

Data analytické společnosti ukazují, že během včerejška vzrostl o 37 % a nevykazuje ani nadále žádné známky zpomalení růstu.

Kanada vypálila Spojených státům rybník

Zatímco americké společnosti už roky žádají o licenci na spuštění bitcoinového ETF, tak sousední Kanada jim tak trochu vypálila rybník. Společnost Purpose Investments Inc. spustila své bitcoinové ETF (burzovně obchodovaný fond) ve čtvrtek (BTCC ETF). Ihned po spuštění se objevil zástup investorů a během dvou dnů se zobchodovalo téměř 400 milionů dolarů. Jak nyní ukazují data společnosti Glassnode, aktuální podíl fondu je nyní 8 288 BTC, přičemž pouze během pondělního dne bylo přidáno 2 251 BTC – což je nárůst o 37 procent.

V další, pro investory dobré, zprávě společnost Purpose oznámila, že opce na její BTCC ETF budou uvedeny na Montrealské burze.

Generální ředitel a zakladatel společnosti Purpose, Som Seif, k tomu poznamenal:

„To je skvělá zpráva pro investory a silná ukázka inovací v pohybu. Za dobu kratší než týden, kdy jsme spustili Purpose Bitcoin ETF, již vidíme infrastrukturu pro obchodování s opcemi. To nejen poskytuje investorům více způsobů, jak získat bitcoiny, ale také skutečně podporuje myšlenku, že Purpose Bitcoin ETF je špičkovým kryptoměnovým produktem v Severní Americe. “

Kanada je ochotnější přijmout inovace

Kanada má v úmyslu stát se předním globálním centrem kryptoměnových ETF kryptoměn. Jen několik dní poté, co společnost Purpose spustila první BTC ETF, přišlo další kanadské ETF. Evolve ETF skupiny Evolve Fund debutovalo v pátek, ale přitáhlo menší zájem investorů a získalo pouhých 14,5 milionu dolarů. A tím to nekončí, společnost CI Global Asset Management již také podala předběžný nástin třetího ETF.

Podle Seifa, generálního ředitele společnosti Purpose, je Kanada mnohem ochotnější přijmout různé inovace než Spojené státy. To společnostem, jako je i ta jeho, dává důvěru v zavádění inovativních produktů, protože si uvědomují, že se jim dostane regulační podpory. K tomu pro agenturu Bloomberg dodal:

 „Kanada prokázala, že má proces, který vede k inovacím, a systémy, které to umožňují“

S tím souhlasí i president poradenské firmy ETF Store, Nate Geraci. Ten se domnívá, že regulační orgány USA zaostávají, pokud jde o inovativní investiční produkty.

„Je pro mne matoucí, že v USA stále nemáme bitcoinové ETF. Je pochopitelné, že může existovat velmi křehká rovnováha mezi přijetím inovací a zajištěním náležité ochrany investorů. Vzhledem k existujícím bitcoinovým produktům, které mají američtí investoři k dispozici, se zdá, že bitcoinové ETH této rovnováhy nakonec také dosáhne.“

Závěr

V USA již několik společností požádalo o licenci ke spuštění bitcoinového ETF, ale Komise pro cenné papíry (SEC) zatím všechny zamítla. Nejnovějším pokusem je NYDIG, spinoff společnosti Stone Ridge Asset Management. NYDIG věří, že pod novým vedením, které přichází s novým prezidentem Joe Bidenem, by SEC mohla konečně bitcoinové ETF schválit.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: