Konzerativní přístup SEC ke kryptoměnám je třeba změnit

4.2
(6)

“Krypto máma” Hester Peirce je známá svým pozitivním přístupem k digitálním měnám a blockchainu. V jednom z posledních rozhovorů připustila, že SEC sice postupuje pomalu, ale je znát, že tento regulační orgán je stále více a více změnám otevřen.

Hester Peirce, komisařka Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se rozhovoru pro Cointelegraph vyjádřila, že konzervativnější přístup regulátora ohledně kryptoměn se musí změnit, protože lidé se stále více začínají zajímat o tuto oblast.

“Stále více a více lidí (nejen těch, kteří se v kryptoměnovém světě pohybují, ale i těch uvnitř tradičních institucí), nás žádá o vedení. Takže si myslím, že v následujících letech budeme nuceni těmto výzvám čelit.”

O kryptoměny se bude zajímat stále větší procento populace

S ohledem na tuto skutečnost by Peirce chtěla vydržet ve své funkci celé funkční období, aby pomohla tomuto regulačnímu orgánu (SEC) v otevření se inovacím. Připouští ale, že SEC má tendenci být ve svých přístupech dosti konzervativní. K tomu dodává, že doufá, že komise dokáže být být k inovátorům vstřícnější a že bude schopna jim poskytnout potřebné pokyny.

Peirce zahájila své druhé funkční období jako komisařka SEC letos v srpnu. Pozice, kterou převzala, byla od roku 2015 neobsazena. Toto její druhé funkční období potrvá do roku 2025.

Oblast DeFi je výrazně složitější

Pokud jde o DeFi, Peirce podotkla, že oblast decentralizovaných financí (DeFi) je výrazně složitější. Poznamenala, že chytré smlouvy, které jsou navrženy v rámci DeFi, zastávají jakousi regulační roli, takže agentury jako SEC horlivě diskutují o tom, kdo by se této oblasti měl nejvíce věnovat.

“Musíme přemýšlet o tom, co můžeme (jako regulátor) přinést, jakou roli v tom máme hrát. A to jsou otázky, které si musíme klást nejen my jako SEC, ale s tím jak se DEFI vyvíjí, musí o těchto otázkách přemýšlet i společnost. A Kongres musí o nich také přemýšlet, abychom od něj získali směrnice, jak si představují, že máme některé z těchto věcí řešit.”

Pokud byste měli zájem si poslechnout celý rozhovor, tak přikládáme link na YouTube video.

Závěr

Hester Peirce je výrazná osobnost a podporovatelka kryptoměn. Je potěšující, že v Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) sedí právě ona. A pokud říká, že ochota změnit konzertavivní přístup tady je, je to skvělá bullish zpráva.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img