Jedna miliarda lidí bude mít do roku 2026 celoživotní úspory v telefonu v BTC

4.4
(8)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

CEO MicroStrategy Michael Saylor předpověděl, že do roku 2026 bude mít 1 miliarda lidí svoje životní úspory v Bitcoinu (BTC). Dne 23. února, v rozhovoru pro CNBC, Saylor, jehož společnost vlastní více než 70 000 BTC, pokračoval ve své veřejné bitcoinové advokacii a nazval ji „dominantní digitální peněžní sítí“.

Saylor: Miliardy lidí si pro úspory vyberou Bitcoin

Saylor mluvil den poté, co americká ministryně zahraničí Janet Yellenová popsala Bitcoin jako „neefektivní“ ohledně poklesu cen o více než 20 % oproti historickým maximům 58 300 USD.

Pro něj však tyto komentáře neměly příliš velký význam ve srovnání se širším případem použití bitcoinů, který rychle zasahuje do finančního života více a více lidí.

„Příběh, který se zde neříká, je, že Bitcoin je rovnostářská progresivní technologie“

-řekl v rozhovoru pro CNBC.

„Uvidíme den, kdy lidé budou mít v telefonu cihlu digitálního zlata a budou si tam ukládat své celoživotní úspory“

-pokračoval a uvedl 12 let co Bitcoinu trvalo, aby se stal bilionovým aktivem – dvakrát až čtyřikrát rychleji než technologičtí giganti jako Amazon, Google a Apple.

„Svět tedy potřebuje Bitcoin a myslím, že můžete očekávat, že do pěti let bude mít miliarda lidí své peníze v telefonu v Bitcoinu“

-dodal.

Tesla bude nadále držet BTC

Saylor s MicroStrategy pokračuje ve vlnách s probíhajícími nákupy BTC, z nichž nejnovější zahrnoval 900 milionů USD pouze za účelem přidání dalších BTC do stávajících podílů.

Zatímco skeptici tvrdí, že jen málo dalších společností půjde ve stopách MicroStrategy, další host CNBC v úterý předpověděl, že Tesla, která sama nakoupila 1,5 miliardy USD v BTC, bude i nadále Bitcoin držet.

„Myslím, že to není jen výstřelek. Myslím, že Tesla bude i nadále do Bitcoinu investovat a uvidíte to také z pohledu transakcí“

-řekl Dan Ives, generální ředitel a hlavní analytik pro výzkum akcií společnosti Wedbush Cenné papíry.

Závěr

Bitcoin je stále oblíbenější. Mnoho lidí do něj začalo díky zprávám o bullrunu investovat. Otázkou je, zda je ideální doba do investic do Bitcoinu právě teď. Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: