Jedna miliarda lidí bude mít do roku 2026 celoživotní úspory v telefonu v BTC

4.4
(8)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

CEO MicroStrategy Michael Saylor předpověděl, že do roku 2026 bude mít 1 miliarda lidí svoje životní úspory v Bitcoinu (BTC). Dne 23. února, v rozhovoru pro CNBC, Saylor, jehož společnost vlastní více než 70 000 BTC, pokračoval ve své veřejné bitcoinové advokacii a nazval ji „dominantní digitální peněžní sítí“.

Saylor: Miliardy lidí si pro úspory vyberou Bitcoin

Saylor mluvil den poté, co americká ministryně zahraničí Janet Yellenová popsala Bitcoin jako „neefektivní“ ohledně poklesu cen o více než 20 % oproti historickým maximům 58 300 USD.

Pro něj však tyto komentáře neměly příliš velký význam ve srovnání se širším případem použití bitcoinů, který rychle zasahuje do finančního života více a více lidí.

„Příběh, který se zde neříká, je, že Bitcoin je rovnostářská progresivní technologie“

-řekl v rozhovoru pro CNBC.

„Uvidíme den, kdy lidé budou mít v telefonu cihlu digitálního zlata a budou si tam ukládat své celoživotní úspory“

-pokračoval a uvedl 12 let co Bitcoinu trvalo, aby se stal bilionovým aktivem – dvakrát až čtyřikrát rychleji než technologičtí giganti jako Amazon, Google a Apple.

„Svět tedy potřebuje Bitcoin a myslím, že můžete očekávat, že do pěti let bude mít miliarda lidí své peníze v telefonu v Bitcoinu“

-dodal.

Tesla bude nadále držet BTC

Saylor s MicroStrategy pokračuje ve vlnách s probíhajícími nákupy BTC, z nichž nejnovější zahrnoval 900 milionů USD pouze za účelem přidání dalších BTC do stávajících podílů.

Zatímco skeptici tvrdí, že jen málo dalších společností půjde ve stopách MicroStrategy, další host CNBC v úterý předpověděl, že Tesla, která sama nakoupila 1,5 miliardy USD v BTC, bude i nadále Bitcoin držet.

„Myslím, že to není jen výstřelek. Myslím, že Tesla bude i nadále do Bitcoinu investovat a uvidíte to také z pohledu transakcí“

-řekl Dan Ives, generální ředitel a hlavní analytik pro výzkum akcií společnosti Wedbush Cenné papíry.

Závěr

Bitcoin je stále oblíbenější. Mnoho lidí do něj začalo díky zprávám o bullrunu investovat. Otázkou je, zda je ideální doba do investic do Bitcoinu právě teď. Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr
Hodnocení článku :
     

Myslím že malou části vykupovat výprodeje neuškodí

Pavel

Dnes jsem zadal příkaz na buy na ceně 30k..Uvidíme..😉

Jan

S nákupem bych počkal na pokles, který přijde s ukončením lockdownu ve světě a znovu se otevřou standardní pračky peněz.

Anton

Jak mam bezpecne koupit bitcoin,nevyznam se v tom.tak aby bylo vse bespecne promnea nikdo mi neukradl moje investice.poradite my ?dekuju za uprimne rady

Jib

Kup trezor, jdi na simplecoin.cz, posli prachy, bitcoin ti přijde do trezoru…. je to cesky- i pro blbce…. nebo jsou jiné burzy, nebo můžeš koupit kartou primo v trezoru… hlavně nikomu neposílej seed a nekupuj bitcoin na bazosi nebo sbazaru 😀

Ale vůbec nevím jestli nějakej bitcoin vůbec chceš, když je toho „jak,kde,kdy,kam“ plnej internet a si línej si to najít sam….

Jin Dra

Kdyby Bitcoin padl tak se řekne „Král je mrtev…..a…..ať žije Král“ a bude úplně šumák jestli je to Eth nebo Dash….nebo Doge :):) každopádně kapitalizace Bitcoinu je tak obrovská že to neuvěřitelně sere banky („a člověk se na okamžik cítil svobodně…A to ředitele sralo víc než cokoliv jiného – Příběh Rity Haywortové ), které se ať už s pomocí Hfondů snaží skrz nákupů a rychlých prodejů Bitcoin sestřelit a vzbudit nedůvěru…páč přece nepříjdou o svá zlatá koryta…jak by k tomu přišli ubozí pupkatí wolstrýtové a bankéři se svejma dynastiema….doufám že se vyplní prognózy a ta raketa poletí až na mars a dáááál.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: