Marketcap může již brzy dosáhnout hodnoty 1 bilionu dolarů

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Divoký víkend pro kryptotrhy • Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000 • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se po týdnech stagnace...

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

V poslední době se trhu s kryptoměnami příliš nedaří. Vyhledávání informací o virtuálních měnách kleslo podle společnosti Google o 75% a někteří investoři mohou získat dojem, že celá tato oblast je odsouzena k zániku. Detailnější pohled však může přinést zajímavou informaci, která opatrně naznačuje, že opět přicházejí dobré časy.

ETF přinese institucionální peníze

Jedním z důležitých ukazatelů je vzestup sofistikovaných produktů. Právě ty mohou přinést první impulzy pro vstup nových investorů, čímž se zabezpečí vyšší likvidita. Jako dobrý příklad nám poslouží Huobi HB10. Jde o ETF fond (Echange traded funds  – fondy obchodované na burze podobné indexovým fondům prodávané v rámci kolektivního investování. Jejich portfolia se většinou skládají z více investičních aktiv).

Huobi HB10 se zaměřuje na 10 nejlepších kryptoměn na trhu, díky čemuž mohou retailoví investoři, kteří nemají zdroje na investování do jednotlivých digitálních měn, investovat do „mixu“ kryptoměn, které jsou podle tohoto fondu nejproduktivnější.

Mohlo by vás zajímat: Coinmarketcap a jeho 7 alternativ

Huobi HB10

Dalším benefitem investování prostřednictvím HB10 je fakt, že v případě, kdy se investoři rozhodnou fond prodat, mohou tak učinit podstatně rychleji, než by tomu bylo v případě, že by prodávali všechny kryptoměny ve svém portfoliu jednotlivě.

Na obrázku dole si můžete prohlédnout, kterými měnami je Huobi HB10 tvořen a jaké procentuální zastoupení v něm jednotlivé kryptoměny mají.

Huobi HB10

Právě spuštění ETF zaměřených na kryptoměny by mělo být dostatečným impulzem pro celkový růst trhu. Jeho zpomalení totiž bylo způsobeno i nedostatkem institucionálních peněz. Huobi H10 navíc není jediný svého druhu a je velmi vysoká pravděpodobnost, že v dohledné době vznikne takových fondů podstatně víc. I na základě těchto skutečností odborníci odhadují, že celkový marketcap by měl již brzy dosáhnout hodnoty 1 bilion dolarů.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat navíc 10 USD za první registraci na Coinbase, přečtete si tento náš návod.

Dobré zprávy přicházejí

Příliv nových peněz do kryptoměn může nastat i z jiných důvodů. Není tomu tak dávno, co se některé státy ostře vyjádřily k ICO či virtuálním měnám. Nyní začínají svá rozhodnutí pomalu přehodnocovat. Například Jižní Korea, která zakázala ICO v lednu tohoto roku, podle všeho změnila svůj názor. Parlament tohoto státu dokonce zvažuje legalizaci ICO prostřednictvím legislativy.

Čína taktéž před několika měsíci zaujala tvrdé stanovisko k digitálním měnám, ale před pár dny vydala seznam kryptoměn, o kterých se domnívá, že jsou vlastně pro investory v zásadě bezpečné a zdravé. Tato změna je jasným ukazatelem, že vlády si realitu kryptoměn uvědomují, stejně tak i skutečnost, že digitální měny jsou budoucností.

Doporučujeme článek: Visa vs. kryptoměny – Ukázala se Achillova pata centralizovaného systému

Závěr

Všechny tyto ukazatele naznačují, že navzdory nynějšímu pomalému pohybu celého kryptotrhu je tu vize slušného růstu. Otázkou není, kdy ten růst přijde, ale v jaké pozici zastihne právě vás. V klidu hodlujících, nebo nakupujících na poslední chvíli, když už bude FOMO (fear of missing out) v plném proudu…?

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO: Analýza BTC a ETH – Testujeme downtrend

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem tohoto článku je Dalibor V.

Zdroje:
cryptorecorder.com
investopedia.com
smallcapasia.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře