Kurz ceny bitcoinu vysílá množství medvědích signálů

4.4
(16)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Tento týden máme na kurzu ceny bitcoinu zatím výrazně červenou svíčku s poklesem skoro 4 %. V pátek se sice trend mírně otočil, ale týden to asi již nezachrání. Projdeme dnes spolu grafy bitcoinu v různých časových perspektivách a zjistíme, zda jsou indikátory spíše medvědí nebo býčí.

Začneme jako vždy na hodinovém grafu tohoto týdne. Od pondělí jsme malovali ukázkový medvědí trend. Vždy po vrcholu jsme vytvořili nižší dno, pak nižší vrchol a tak dále. Ve středu došlo k oznámení výsledků inflace výrobních cen ve Spojených státech. Ta byla nad očekáváním trhu. Následoval slušný propad, který se zarazil až o 50denní klouzavý průměr. Po čtvrtečním oznámení celkové a jádrové inflace ho graf ještě jednou otestoval, ale jen mírně. Výsledky byly přesně podle očekávání. V pátek se býci pokusili před zavřením CME ještě o menší posun, ale na poslední chvíli byli zamítnuti. CME uzavřelo na 26 840 USD a tam se držíme skoro celý víkend.

Na čtyřhodinovém grafu jsem přidal Fibonacciho retracement. Jsme aktuálně kolem hladiny 38,20 %. Relative Strength Index (RSI) se začal posouvat z přeprodaného pásma směrem ke středu. To by mohlo značit potenciál pro obrat kurzu a růst. Otázkou ale zůstávají rezistence nad námi v podobě 20denního, 50denního, 100denního i 200denního exponenciálního klouzavého průměru. Všechny nás čekají ještě před dosažením 50 % hranice retracementu. To pro býky nebude jednoduché.

Cenu bitcoinu svírají klouzavé průměry

Denní graf nám ukazuje docela zajímavé rozpětí, ve kterém se aktuálně nacházíme. 10. září došlo k překřížení 50denního a 200denního klouzavého průměru (tzv. death cross). To samozřejmě spustilo algoritmy a na den jsme prolomili rostoucí trendovou linii. Nyní se cena nachází mezi těmito dvěma průměry. Hodně analytiků nyní předpokládá odraz od 200DMA a růst až k horní rezistenci tvořenou 50DMA. Ten je aktuálně kolem 28 000 USD.

Podíváme se ještě i na delší časovou perspektivu. Týdenní graf ukazuje období více než roku. Lze si na něm všimnout patternu rostoucího klína. To je spíše medvědí signál a při jeho naplnění můžeme velice rychle spadnout k úrovni kolem 16 000 USD. Dlouhodobě klesající objemy také nejsou zrovna býčím signálem.

Závěr

Z dlouhodobého hlediska vidím v grafech stále velké množství medvědích signálů. Z pohledu nadcházejícího týdne bych očekával mírný růst s možným otestováním 28 000 USD. Nejdéle v pátek bych ale viděl opětovný propad. Bude mít proslov Jerome Powell a myslím si, že nebude zrovna holubičí.

Zároveň si všimněte ještě jedné události, která se stala tento týden. Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) nevyužila možnosti odvolání proti soudnímu rozhodnutí v případu převodu bitcoinového trustu (GBTC) Grayscale na spotový bitcoinový ETF. To je událost, kterou bych osobně očekával jako býčí signál pro trh s nějakou, minimálně krátkodobou, zajímavou reakcí. Nic ale nepřišlo. Lze to tedy naopak vyložit jako medvědí signál. Proto si dejte pozor. Stále předpokládám, že minimálně support kolem 25 000 USD otestujeme a možná i níž. Moje nákupní pozice tam již čekají.

Samozřejmě tento článek je pouze vyjádřením mého osobního názoru a pro vás se nejedná ani o investiční radu ani o jakékoliv doporučení. DYOR.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img