Kryptoherní boom uprostřed hypu kolem Metaverse

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Data z analytických platforem DappRadar a Token Terminal ukazují na rozmach kryptoher. V říjnu se 55 % všech unikátních aktivních peněženek připojilo k blockchainovým hrám. Třetí měsíc po sobě se tak k herním dApps připojilo více peněženek než k protokolům DeFi.

Kryptohry na historickém maximu

Říjen byl pro blockchainové hry dobrým měsícem.

Podle DappRadar, přední analytické platformy pro decentralizované aplikace, tvořily v říjnu blockchainové hry většinu aktivity v odvětví dApp. S herními dApps v uplynulém měsíci interagovalo 55 % unikátních aktivních peněženek (UAW) o celkovém počtu 1,19 milionu uživatelů.

Údaje signalizují rostoucí dominanci blockchainových her, přičemž říjen byl třetím měsícem v řadě, kdy se k herním dApps připojilo více unikátních aktivních peněženek než k protokolům DeFi.

Zavedené blockchainové hry, jako je například Axie Infinity od Sky Mavis, tvořily více než polovinu všech uživatelů blockchainových her. Aktivita na řetězci v říjnu prudce vzrostla, mimo jiné díky nově vydané funkci stakingu tokenů AXS. Za uplynulý měsíc se k Axie připojilo 647 000 UAW, což je o 27 % více než v září.

Údaje z Token Terminal navíc ukazují, že transakce na Axie Infinity také dosáhly nových maxim. Od 4. listopadu dosáhl objem transakcí na herním tržišti denního rekordu 38,2 milionu dolarů.

PC, mobil, ale i Metaverse

Na vlnách se pohybuje také sběratelská karetní hra Splinterlands, která se hraje na principu play-to-earn. Přestože hra Splinterlands běží na relativně neznámém blockchainu Hive, za poslední rok se její uživatelská základna zvýšila o 3 260 % díky přidání tokenu SPS, který mohou uživatelé získat hraním hry.

Největší posun směrem ke hrám zaznamenal Polygon, kde více než 70 % unikátních aktivních peněženek v síti hraje hry na blockchainu, zatímco v srpnu to bylo méně než 15 %. Za náhlý nárůst hraní na sidechainu Etherea mohou z velké části mobilní herní dApps, jako je Arc8 značky Animoca. Na začátku října dosáhl počet denních aktivních adres na Polygonu historického maxima 531 831.

Rozmach zaznamenalo také hraní na Metaverse, které bylo poháněno nedávným přejmenováním Facebooku na „Meta“. Metaverse platformy, jako je Decentraland a The Sandbox viděly jejich nativní tokeny prudce stoupat a objemy obchodování s pozemky ve hře raketově vzrostly na OpenSea. Společnost The Sandbox navíc nedávno uzavřela kolo financování série B v hodnotě 93 milionů dolarů, které vedl fond Vision Fund 2 společnosti SoftBank.

Vzhledem k tomu, že kryptohry prokazují svou schopnost přilákat uživatele, snaží se i další blockchainy rozvíjet své vlastní herní ekosystémy. Společnosti Solana Ventures, Lightspeed Venture Partners a FTX právě oznámily společnou iniciativu v hodnotě 100 milionů dolarů na rozvoj her na Solaně s tím, že vysokorychlostní a nízkonákladové možnosti sítě umožní, aby se kryptohrám dařilo.

Závěr

Hry a kryptoměny k sobě začaly tak nějak trochu více patřit. Hrajete nějakou blockchainovou hru? Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Laur

Top herni projekty jsou Gods Unchained, Illuvium, Star Atlas, Ember Sword a Guíd of Guardians. Ostatni jsou zatim vesmes same kraviny.

Gods Unchained jako jedna z mala her uz ma funkcni produkt pres dva roky. Ostatni jsou teprve ve vyvoji.

Laur

Btw projekt Immutable X je ted hodne sledovany projekt v gaming a NFT oblasti. Jako prvni prinasi gas free pro NFT ve druhe vrstve Etherea. Stoji za to sledovat. Jednim z investoru je i Coinbase.

Reklama: