[Odpolední zprávy] • Stablecoin Diem se vyhýbá svému připojení k Facebooku • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po historickém maximu z minulého týdne, kdy Bitcoin překonal hranici 67 000 USD, začala hodnota tohoto aktiva klesat. To mělo za následek ztrátu 7 000 USD během několika dní. BTC několikrát klesl pod 60 000 USD a totéž se odehrálo i během víkendu. Poslední takový pokles nastal před několika hodinami, kdy se kryptoměna propadla na nejnižší cenový bod za více než týden na 59 400 USD.

Od té doby se však situace změnila. BTC se odrazil a rychle získal zpět 60 000 USD. Pokračoval i nadále směrem vzhůru a přidal více než 3 000 USD hodnoty. V současné době se BTC blíží 63 000 USD.

Většina altcoinů během víkendu také ustoupila, ale dnes jsou v zelených číslech. Ethereum před několika dny sklouzlo pod 4 000 USD, ale nyní se nachází na úrovni 4 150 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – objevil se významný obratový signál

Kryptoměny

Elon Musk nazývá Dogecoin “lidovou kryptoměnou” a odmítá Shiba Inu

V nedávném tweetu se miliardář Elon Musk vyjádřil ke své podpoře Dogecoinu a označil ho za “lidovou kryptoměnu”. Musk vysvětluje, že se na meme coin takto dívá proto, že ho shodou okolností vlastní spousta lidí, kteří pracují pro Teslu a SpaceX.

Na začátku května, kdy byl Dogecoin na pokraji dosažení svého současného historického maxima 0,73 USD, Musk souhlasil, že tato žertovná kryptoměna je jeho “soukromým stimulem” pro lidi postižené krizí. Nedávno opět zdůraznil důležitost škálování Dogecoinu tak, aby eliminoval potřebu řešení na druhé vrstvě, jako je Lightning Network. [2a]

Banky, burzy, firmy

Stablecoin Diem se vyhýbá svému připojení k Facebooku

Diem, krypto projekt podporovaný Facebookem, reagoval na pokusy Senátu Spojených států zastavit spuštění své peněženky Novi tím, že se od giganta sociálních médií distancoval.

Krypto projekt včera spustil peněženku Novi, která by “pomohla lidem posílat a přijímat peníze v zahraničí okamžitě, bezpečně a bez poplatků”. To se však setkalo s tvrdým odporem amerických zákonodárců, kteří napsali Marku Zuckerbergovi otevřený dopis, aby projekt digitální peněženky ukončil.

V dopise, který podepsali členové bankovního výboru amerického Senátu, prozradili, že se jedná o jejich “nejostřejší nesouhlas s oživenou snahou Facebooku o spuštění kryptoměny a digitální peněženky”, a zároveň vyzvali Facebook, aby “okamžitě ukončil pilotní projekt Novi a zavázal se, že Diem neuvedete na trh”. [3a]

Twitter údajně testuje službu Bitcoin Tipping na zařízeních se systémem Android

Podle Jane Manchun Wong, hongkongské technologické výzkumnice, která je známá objevováním skrytých funkcí v populárních aplikacích, se zdá, že gigant sociálních médií Twitter testuje službu Bitcoin Tipping na zařízeních s Androidem.

Wong sdílela snímek obrazovky, který údajně ukazuje beta verzi této funkce.

Twitter začal svým uživatelům umožňovat dávat tvůrcům spropitné poté, co v květnu spustil službu “tip jar”. Zpočátku bylo možné posílat peníze pouze pomocí centralizovaných poskytovatelů plateb, jako jsou Venmo, PayPal a samozřejmě aplikace Cash společnosti Square. [3b]

Zůstatky bitcoinů na Binance odtékají: 40 000 BTC přesunuto pryč z největší kryptoburzy

Podle údajů společnosti CryptoQuant se kryptoburza Binance opět potýkala s masivním odlivem finančních prostředků v celkové výši 38 246 BTC. Po výrazném poklesu zůstatku bitcoinů se celkový zůstatek na kartách blíží 500 000.

Již dříve se burza Binance.us potýkala s velkou chybou, která vedla k takzvanému “slippage” – rozdílu mezi očekávanou cenou obchodu a skutečným provedením příkazu.

Kdykoli je kniha objednávek na trhu příliš tenká a burza nemůže zajistit dostatečnou likviditu, volatilita na aktivu má tendenci exponenciálně růst, což vede k masivnímu poklesu hodnoty. [3c]

CBDC, Regulace

Ministryně financí USA chce zdanit nerealizované zisky z kryptoměn

Ministryně financí Spojených států Janet Yellen oznámila návrh nové daně, která by mohla postihnout nerealizované kapitálové zisky. V projevu v pořadu CNN “State of the Union” dne 24. října ministryně Yellenová uvedla, že se zabývají novými daněmi, které by zasáhly velmi bohaté.

Součástí návrhů však byla i daň, která by se mohla vztahovat na nerealizované kapitálové zisky. To znamená, že držitelé kryptoměn nebo akcií by mohli být zdaněni z přírůstků ještě předtím, než aktiva prodali. Mohlo by to také znamenat, že zhodnocení cen nemovitostí by mohlo být rovněž zdaněno ještě před jejich prodejem.

Dodala, že bohatí jednotlivci často unikají zdanění, dokud nedojde k realizaci, a toto by byl způsob, jak se zaměřit na jejich majetek. Nebylo jasné, zda se nově navrhovaná daň bude vztahovat na všechny držitele likvidních aktiv, nebo jen na ty, kteří překročí stanovenou hranici. [4a]

Nigérie se dnes chystá spustit digitální měnu eNaira

Nigerijský prezident Muhammadu Buhari v pondělí 25. října 2021 ve Státním domě v Abuji oficiálně představí tolik očekávanou digitální měnu centrální banky (CBDC), známou jako eNaira.

Nigerijská centrální banka (CBN) poprvé oznámila zavedení eNairy v červnu 2021. Stalo se tak poté, co předtím zakázala bankám a finančním institucím zprostředkovávat krypto transakce. CBN na vytvoření digitální měny spolupracovala s firmou Bitt Inc, fintechovým startupem se sídlem na Barbadosu.

Spuštění eNairy bylo původně stanoveno na začátek října u příležitosti 61. výročí nezávislosti Nigérie, které připadá na 1. října. Nigerijské centrální bance se však nepodařilo v tomto termínu CBDC zavést. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img