Za tři měsíce se prodaly NFT na blockchainu Solana za půl miliardy dolarů

3
(4)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Solana (SOL) zažívá prudký růst ceny. Jedním z hlavních tahounů Solany je nepochybně NFT mánie. Za tři měsíce se zobchodovalo 500 mil. dolarů v NFT postavených na SOL. Celkový objem obchodování s NFT (na všech blockchainech) pak v říjnu přesáhl 15 miliard dolarů

Solana roste jako blázen

V době přípravy článku se SOL obchoduje za 231 dolarů. Jedná se o jeden z nejrychleji rostoucích projektů na kryptotrhu a pokud patříte k investorům do Solany, pravděpodobně tvoří nejprogresivnější část vašeho portfolia. Jak rychle rostla cena tohoto projektu, který se nyní řadí do top10 kryptoměn, můžete vidět níže:

  • Posledních 30 dní: Za poslední měsíc SOL rostla o 40 %,
  • Posledních 90 dní: Solana za tři měsíce zhodnotila svou cenu na 630 % (to je 6,3 násobek),
  • Poslední rok: Za poslední rok SOL rostla o neuvěřitelných 16 500 % (to je 165 násobek).

NFT na SOL slaví úspěch

Objem prodeje nezaměnitelných tokenů (NFT) na bázi Solana dosáhl od začátku srpna přibližně 500 milionů dolarů. Zobchodovalo se asi 350 tisíc transakcí s průměrnou částkou na obchod okolo 1 500 dolarů.

Rekordním měsícem, co se týče obchodování NFT na Solaně, bylo září s bezmála 190 miliony dolarů. Pokud jde o počet jednotlivých obchodů, nejúspěšnější byl naopak říjen, kdy NFT nakupovalo přes 47 tisíc kupujících.

Objem obchodování NFT na Solaně zdroj: Cryptoslam.io)

Výzkumný analytik společnosti Messari Mason Nystrom k těmto datům ve středu prostřednictvím Twitteru poznamenal, že zatímco Ethereum stále převyšuje Solanu, nová síť se během několika měsíců rychle etablovala jako jeden z nejlepších blockchainů pro NFT.

Uvedl:

„Zatímco Solana vykazuje slibné metriky v jedinečných adresách (kupující a prodávající) a nižší průměrnou prodejní cenu NFT, Ethereum stále převyšuje Solanu v celkových sekundárních objemech NFT.

Solana se přesto za pouhé měsíce stala jedním z nejlepších NFT blockchainů díky sekundárnímu obchodování.“

V žebříčku nejlepších NFT blockchainů společnosti CryptoSlam z hlediska 24hodinového sekundárního objemu je Solana v současné době na čtvrtém místě s 1,9 miliony dolarů. V čele žebřířku stojí Ethereum (37,7 milionů dolarů), Ronin (23,5 milionů dolarů) a Wax (4,5 milionů dolarů).

Závěr

Solana prudce roste jako utržená ze řetězu a svou roli v tom hrají NFT. Těch postavených na blockchainu SOL se za tři měsíce zobchodovalo za půl miliardy dolarů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pepe

Nejsem dostatečně erudovaný,ale myslím,že SOLANA umožňuje největší a nerychlejsi objem zpracování dat. NFT je v „plenkách“ a zároveň se využíva tato technologie k hraní her . Facebook bude zainteresován na této technologicke vlně…. Opakuji moc tomu nerozumím,ale myslím,že SOLANA má dobré našlápnuto … průběžně dokupuji …věřím ,že v roce 2022 bude obrovský cenový boom .

Jirka
Hodnocení článku :
     

No pokud by Solana dohnala ETH v tržní kapitalizacaci, což klidně v nějakém horizontu může, tak bude jeden SOL za 1700 $.

Jozef

Doufejme .. 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: