Google investoval 1 miliardu dolarů do platformy CME Group

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Podle deníku Wall Street Journal poskytla společnost Google společnosti CME Group (první platformě, která v prosinci 2017 společně s CBOE spustila futures na Bitcoin) neuvěřitelnou částku 1 miliardu dolarů. Spolu s investicí přišla i podmínka, že CME přesune svůj hlavní obchodní systém do Google Cloud.

Společnost Google získává klienta za odměnu

CME pracuje s trhy, na nichž se každý den v obchodech pohybují biliony USD. Partnerství společností usnadní CME rychlé získávání nových zákazníků, bezproblémové provádění operací a vytváření nových obchodních nástrojů založených na technologiích společnosti Google. Ten zahrnuje software založený na umělé inteligenci, který monitoruje tržní rizika.

Hodnota tržní kapitalizace skupiny CME dosahuje téměř 80 miliard dolarů a tato platforma je nejhodnotnějším burzovním operátorem – tento status získala CME nedávno poté, co o něj přišla společnost Hong Kong Exchanges & Clearing Ltd. CME obchoduje na více trzích, včetně ropy, zlata a futures na BTC a ETH.

Google investuje 1 miliardu dolarů do akcií CME

Google Cloud je čtvrtým největším poskytovatelem cloudových služeb. Podle údajů společnosti Gartner Inc. v roce 2020 získala 6,1 % příjmů z cloudové infrastruktury na celém světě. Největším hráčem na tomto trhu je Amazon se 40procentním podílem na trhu v roce 2020, dále jsou Microsoft a Alibaba Group.

Výše zmíněnou miliardu dolarů investovala společnost Google Cloud do konvertibilních prioritních akcií CME bez hlasovacího práva. Podle generálního ředitele Google Cloud Thomase Kuriana to znamená záměr společnosti Google podpořit nikoliv jednu společnost, ale transformaci celého vznikajícího finančního systému na planetě.

Kdy CME Group přejde na Google Cloud

Proces přesunu infrastruktury CME na Google Cloud proběhne v roce 2022. Nejprve budou migrovat základní obchodní systémy, poté budou následovat datové a clearingové služby CME.

Nakonec budou všechny trhy CME přesunuty na Google Cloud. Šéf CME Terrence Duffy označil dohodu s cloudovým gigantem za „manželství stvořené v nebi“.

Závěr

Google investoval a sklidil ovoce. Bude zajímavé sledovat, kam se toto partnerství bude posouvat. Nicméně, transfer celého systému zní trochu děsivě. Přidejte se také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: