Kazachstán uděluje společnosti Binance trvalou licenci na poskytování služeb v oblasti digitálních aktiv

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Po několika memorandech o porozumění a počátečním “předběžném” povolení působit v Kazachstánu získala společnost Binance trvalou licenci pro provoz v zemi.

Kazachstán a licence

Od 6. října udělil kazašský Úřad pro finanční služby AIFC (AFSA) trvalou licenci jak na správu platformy digitálních aktiv, tak na poskytování služeb úschovy v Mezinárodním finančním centru v Astaně.

Tato nově získaná trvalá licence dává společnosti Binance oficiální status regulované platformy v zemi. Gleb Kostarev, regionální ředitel asijské pobočky společnosti Binance, uvedl, že se jedná o další krok k tomu, aby se Binance stala “burzou zaměřenou na dodržování předpisů”.

Kostarev vyzdvihl nedávné úsilí a aktivity Kazachstánu v oblasti kryptoměn:

“Vítáme snahu Kazachstánu stát se předním hráčem na poli nových digitálních technologií a kryptoměnového ekosystému.”

Základy na začátku roku

Společnost Binance začala pokládat základy pro činnost v Kazachstánu na začátku letošního roku, když 25. května podepsala své první memorandum o porozumění, kterým se zavázala napomáhat dalšímu přijímání kryptoměn a jejich regulaci v zemi. Následovalo druhé 3. října s cílem pomoci v boji proti finanční kriminalitě.

Tento vývoj z Kazachstánu následuje po několika opatřeních úřadů, jejichž cílem je zvýšit možnosti související s kryptoměnami v zemi.

Dne 28. září prezident Kazachstánu Kassym-Jomart Tokajev řekl místní tiskové agentuře, že pokud se zvýší poptávka, je vláda připravena povolit způsob převodu krypto na fiat.

V červnu Ministerstvo digitálního rozvoje, inovací a leteckého průmyslu Republiky Kazachstán spustilo program, který umožnil kryptoburzám otevřít bankovní účty a provozovat legální operace v Mezinárodním finančním centru v Astaně.

Kazachstán si dříve držel pověst vhodného místa pro těžbu kryptoměn díky místním cenám energií. V průběhu loňského roku země zvýšila požadavky na vykazování spotřeby energie pro těžební společnosti spolu s novými daňovými směrnicemi s předpokládaným dopadem na toto odvětví.

Závěr

Vypadá to, že i přes zvýšené požadavky na výkaz spotřeby energie je Kazachstán přívětivým prostředím pro kryptoměny. Vítáte snahu Binance řídit se regulačními předpisy?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img