[Odpolední zprávy] • Společnost Binance otevřela v Brazílii dvě nové kanceláře • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Zhruba od konce minulého týdne se zdálo, že bitcoin uvízl kolem 19 000 USD. Tam se aktivum uklidnilo poté, co se mu o den dříve nepodařilo překonat hranici 20 000 USD, a většinu víkendu strávilo na úrovni těsně nad 19 000 USD.

V pondělí se situace zdála být dosti totožná, ale existovala určitá očekávání, že se vše  během dne změní. To se totiž mělo konat mimořádné zasedání amerických finančních orgánů. Ani k tomu však nedošlo.

Přesto se situace začala později odpoledne po zprávách, že OSN vyzvala Fed, aby přestal zvyšovat úrokové sazby, protože to může způsobit globální recesi, měnit. Kryptotrhy reagovaly dobře a bitcoin dnes vyskočil na několikadenní maximum těsně nad 20 000 USD. V současné době se aktivum pohybuje jen několik centimetrů od této kýžené hranice.

Ačkoli je ETH stále ještě daleko od své ceny před The Merge, druhá největší kryptoměna oproti včerejšímu dni vyrostla o téměř 5 %. V důsledku toho poprvé za několik dní dosáhla hodnoty 1 350 USD. [1]

Technická analýza: SPX a Nasdaq – Trhy ožívají, vydrží to?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Robert Kiyosaki předpovídá, že pád dolaru staví BTC do velké zóny příležitostí

Autor knihy Bohatý táta, chudý táta Robert Kiyosaki se domnívá, že makroekonomická politika Spojených států by mohla vést k velké příležitosti k nákupu bitcoinu (BTC).

Kiyosaki předpovídá, že americký dolar se zhroutí do ledna 2023 poté, co Federální rezervní systém změní svou makroekonomickou strategii a sníží úrokové sazby.

“Pokud Fed bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, americký dolar posílí, což způsobí pokles cen zlata, stříbra a bitcoinu. Kupte více, až Fed otočí a sníží úrokové sazby, jako to právě udělala Anglie. Budete se smát, zatímco ostatní budou plakat.”

[2a]

Držitelé bitcoinů vybrali za jediný den přes 683 000 000 dolarů v BTC

Společnost Santiment tvrdí, že držitelé bitcoinu (BTC) stáhli z kryptoburz za pouhý jeden den BTC v hodnotě desítek tisíc. Přední analytická firma uvádí, že v poslední zářijový den došlo na kryptoburzách k masivnímu odlivu kryptoměn v hodnotě 683,42 milionu dolarů v BTC, což je čtvrtý největší odliv v tomto roce.

Podle společnosti Santiment náhlý přesun obrovského množství BTC naznačuje, že obchodníci jsou optimističtí ohledně vstupu krále kryptoměn do posledního čtvrtletí roku.

“Bitcoin zaznamenal 30. září přesun 34 723 svých mincí z burz, což naznačuje, že může jít o náznak důvěry obchodníků směřující do čtvrtého čtvrtletí. Naposledy alespoň tolik BTC opustilo burzy 17. června, kdy ceny během následujících čtyř týdnů vyskočily o +22 %.”

[2b]

Banky, burzy, firmy

Mastercard spouští nový nástroj na ochranu před podvody s kryptoměnami

Poskytovatel finančních služeb Mastercard spustí v úterý 3. října novou kryptografickou službu související s řízením rizik. Nová služba Mastercard, Crypto Secure, má bankám pomoci vyhledávat a předcházet podvodům na platformách kryptoobchodníků.

Crypto Secure kombinuje využití umělé inteligence, blockchainových dat a veřejných záznamů o kryptografických transakcích spolu s dalšími zdroji k určení rizik souvisejících s kriminalitou na kryptoburzách v rámci sítě Mastercard.

Společnost Mastercard již má podobnou službu s transakcemi ve fiat měnách, která je k dispozici bankám. [3a]

Společnost Celsius stanovila termíny dražby majetku

Společnost Celsius Network stanovila termíny dražby svých aktiv. Konečná lhůta pro podání nabídek zkrachovalého poskytovatele půjček kryptoměn vyprší 17. října v 16:00 východního času, v případě potřeby se dražba uskuteční 20. října v 10:00 východního času.

Slyšení o prodeji se bude konat 1. listopadu v 11 hodin východoamerického času před hlavním konkurzním soudcem Martinem Glennem prostřednictvím Zoomeru, jak vyplývá z podání pro konkurzní soud USA pro jižní okres New York z pondělí.

Společnost Celsius podala žádost o bankrot v červenci – zhruba měsíc poté, co zastavila výběry od klientů a uvěznila miliardy dolarů na více než milionu účtů. Nedávné soudní dokumenty ukázaly, že závazky společnosti Celsius činily více než 6,7 miliardy dolarů a její aktiva měla hodnotu jen asi 3,9 miliardy dolarů, což vedlo k bilanční díře ve výši 2,8 miliardy dolarů. [3b]

Společnost Binance otevřela v Brazílii dvě nové kanceláře

Kryptoburza Binance vedená Changpengem “CZ” Zhaem otevřela dvě kanceláře v Brazílii, kde se firma snaží využít rozvíjející se trh s kryptoměnami, který údajně čítá více než 34,5 milionu uživatelů.

Podle oznámení z 3. října Binance nyní otevřela kanceláře v São Paulu a Rio de Janeiru, přičemž v Brazílii bude působit více než 150 zaměstnanců.

“Burza funguje v plném souladu s brazilským regulačním prostředím a věří, že regulace je jedinou cestou, jak může odvětví digitálních aktiv růst a dostat se k široké veřejnosti, což umožní více lidem využívat výhod, které kryptoměny a blockchain nabízejí,”

– uvádí se v oznámení. [3c]

CBDC, regulace

Ministerstvo financí USA říká, že Kongres musí jednat, aby zmírnil kryptografické riziko pro stabilitu

Podle zprávy Rady pro dohled nad finanční stabilitou (FSOC) zveřejněné v pondělí představuje odvětví kryptoměn, které není regulováno, riziko pro širší finanční stabilitu USA a Kongres musí jednat pomocí zákonů a předpisů, aby tuto hrozbu snížil.

FSOC, která spadá pod ministerstvo financí, byla vytvořena za účelem zmírnění finančních rizik po globální finanční krizi v roce 2008. “Zpráva o rizicích a regulaci finanční stability digitálních aktiv” byla jednomyslně schválena na pondělním zasedání FSOC.

Mnohamiliardový krach algoritmického stablecoinového projektu Terra/Luna v květnu zažehl oheň pod kotlem zákonodárců po celém světě. Ti se zaměřili na regulaci kryptografického průmyslu poté, co imploze Terra/Luna vedla k několika bankrotům, prohloubení výprodeje širšího kryptografického trhu a ztrátám statisíců investorů v desítkách zemí. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img