04.10.22 Analýza SPX a Nasdaq – Trhy ožívají, vydrží to?

4.2
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq již druhým dnem agresivně posilují. Sice došlo k prolomení červnových low, ale pokles dále nepokračoval. Alespoň tedy prozatím. Znamená to snad další oddálení nevyhnutelného? Nebo mají býci pravdu a finální dno je za námi?

Sentiment

Tohle jsou otázky, na které by chtěl každý spekulant a investor jistě znát odpověď. Je to hodně těžký byznys a když vsadíte na jeden scénář, musíte se na něj i spolehnout. Každopádně začíná být ten sentiment na sociálních sítí dosti apokalyptický. Pořád se objevují nové špatné informace, které jsou mimochodem určitě validní.

Ovšem akciový trh a Bitcoin na to příliš nereaguje. Na akciích se povedlo překonat letní low, ale propad nepokračoval. Vtip je i v tom, že jednotliví členové FOMC si pořád pochvalují, jak je jejich současná politika správná. A že v ní určitě budou pokračovat.

Globální peněžní zásoba

Mimochodem, to platí prakticky pro celý svět. Proto taky globální peněžní zásoba od podzimu minulého roku soustavně klesá. A když klesá peněžní zásoba, logicky je to tlak na akciový trh. Respektive uvedený faktor tlačí kurzy směrem dolů.

Aktuální situace na S&P 500 a Nasdaq

Takže kurz S&P 500 prolomilo velmi těsně červnové low. Tím se nám technicky dle Dow teorie potvrdil medvědí trend. Vše je v podstatě připravené na pokračování v poklesu. Stačí do toho lidově řečeno šťouchnout.

Trhu každopádně hodně pomohl support, který se nachází kolem 3 620 bodů. Obrana úrovně byla po několik dnů úspěšná, což vyústilo v to, že kurz šel cestou nejmenšího odporu. A to jest severní strana. Kurzová expanze ovšem netrvá ani dva obchodní dny. Navíc díky novému nižšímu low může trh akorát hledat nový nižší vrchol. Jak říkám, technicky je vše připravené.

Kurz se od low zhodnotil o téměř 5 %. To je na S&P 500 slušný růst. Avšak se rychle blížíme k první rezistenci, která je kolem 3 800 bodů. A já jsem tuze zvědav, jak se s ní kurz vypořádá. Jestli se povede průraz, následující target je S/R level 3 950 bodů. A tam bych viděl ten největší odpor ze strany prodejců.

Co se týká indexu Nasdaq, i zde máme proražené low. Těsně ale přece. Skoro jsem i zapomněl říct, že na obou indexech je průraz low potvrzené. Jelikož je denní close pod pod close ze 16. června. Od současného low kurz Nasdaq vzrostl o více jak 5 %. A první silná rezistence je až na 12 100 bodů. Už nyní však index útočí na menší rezistenci (není zakreslená), která je kolem 11 530 bodů.

Závěrem

Tak uvidíme, co z toho nakonec vzejde. Na trzích nyní jednoznačně vítězí risk on, ale na jak dlouho? Bitcoin momentálně útočí na dlouhodobou rezistenční downtrendovku. Někteří dokonce tvrdí, že je již proražená – nevím, kde na to přišli. I kdyby k těm průrazům došlo, nic to nemění na celém kontextu trhu. A ten je velmi nepříznivý. Leč nové krátké rally, jako tomu bylo v létě, je logicky možné.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Z hlediska fundamentu, myslím, v posledních 2 dnech hodně pomohly intervence BoE a že vláda odvolala avizovanou daňovou reformu. To ale na vytrvalejší růst samo o sobě stačit nebude. Sotva ten růst vydrží do příštího týdne – bude narůstat nervozita před novými CPI daty 13.10. Za mě rozhodně lépe vyčkat. I když trhy už musely započítat tolik negativních zpráv a FUDů a FED to vyhrotil snad až na samou hranu (jako by to nešlo vyhrotit ještě víc 😃), že to v součtu může budit dojem, že horší už to být nemůže, zatím se zdráhám tomu uvěřit. Pořád nemám dojem, že bych na trzích viděl tu skutečnou paniku, která by měla doprovázet finální kapitulaci. Toliko za mně, spíše jen dojmy, nežli seriózní věda 😃

Stephanos

Myslím, že ta pozitivní nálada může vydržet maximálně do začátku nejbližší výsledkové sezóny, ve které se, předpokládám, již začnou výrazněji projevovat důsledky rozbíhající se recese. Zatím z toho mám pocit, že se jen spekuluje na to, co udělá FED, aniž by se hledělo na to, co ty zprávy vlastně pro ekonomiku v dlouhodobějším důsledku znamenají. A až se ty důsledky skutečně projeví, očekávám pořádnou druhou vlnu výplachu na trzích. Možná už teď po výsledcích ve třetím kvartále, možná až po novém roce. Zajímavé ale je, že BTC je v posledních týdnech vůči spekulacím na akciových trzích v podstatě netečný. To ale nemusí nutně znamenat, že se mu ten výplach vyhne.

Vojtech

Díky a ano, máte nejspíš pravdu – v celém tom “balíku” bearish zpráv zatím povětšinou chybí ty “nepříznivé” kvartální reporty. A ony dozajista přijdou. Otázkou je, jak moc jsou ta očekávání již započítána. Každopádně máte pravdu v tom, že značná část retailu doposud sleduje zejména ifnlační data, sazby … Málokdo (aspoň z “kryptosociální bubliny”) přitom dostatečně doceňuje QT a právě výsledky hospodaření veřejně obchodovaných firem. Poslední půlrok je to v médiích neustále jen inflace, FED, Rus, sazby … a počínající recese (globální, poněvadž mj. deglobalizace) jakoby dosud retailem nebyla dostatečně vnímána. Což se s nadcházející výsledkovou sezónou může velmi rychle změnit. Každopádně postupně čím dál víc nabývám dojmu, že tenhle medvěd bude bručet hodně dlouho. V finále se s jeho posledním zívnutím můžeme dočkat i mnoha měnových reforem. A to raději ani nezapočítávám apokalyptická nukleární proroctví baby Vangy na příští rok 😀

Vojtech

btw – překvapilo mě v posledních dvou dnech zlato, též stříbro. Že by spekulace na v dohledné době sotva ukočírovatelnou inflaci, protože OPEC+ “bad news”?

spot_img