Rady od veteránů, jak o všechno nepřijít během bull runu

0
bull run
Zdroj: Pixabay.com

Se sentimentem naznačujícím, že Bitcoin (BTC) a kryptotrhy se chystají na bull run, ostřílení investoři znovu začínají hovořit o známých poučkách, získaných během předchozích let.

Index naznačuje chamtivost

S 5 % korekcí BTC v minulém dni je Crypto Fear and Greed Index zpět na 75. Míra sentimentu, která sleduje volatilitu, objem trhu a aktivitu sociálních médií v digitálních měnách, se hodnota 75 rovná „chamtivosti“, je to mírný propad z 84, nebo-li „extrémní chamtivosti“,  zaznamenané 10. srpna. Obě hodnoty však naznačují, že očekávání jsou vysoká.

Spoluzakladatel MyCryptoWallet a MyEtherWallet, Taylor Monahan, připomněl několik dobrých staromódních rad, získaných během býčí sezóny z roku 2017. Poukázal tak na iracionální bujarost býčích trhů.

Jako můry na plamen

“Vyberte si několik dlouhodobých legitimních mincí, které se vám líbí. Investujte do nich. Hledejte si informace. Vyhrajete, pokud budete profitovat důsledně, ne pokud se pokusíte zdolat top.”

Monahan zdůraznil zdrženlivost a že lidé, kteří „se obrovsky zadluží, aby dosáhli na krypto“, nevyhrají, ale všechno ztratí.

Stejně jako mnoho odborníků i Monahan věří, že by investoři měli riskovat pouze 5 % svého čistého jmění, a jakmile dojde ke ztrátě, neměli by se pokusit ztráty získat zpět.

“Bavte se tím, ale jakmile je to pryč, je to pryč. Neberte další prostředky ze svých úspor.”

Pomp: Jak se chovat při bull runu

Fanoušci podcastu od Anthonyho Pompliana jsou často seznamováni s jeho radami, jak se při bull runu chovat:

  • BTC je velmi volatilní
  • Můžete přijít o všechny vaše peníze
  • Investujte jen tolik, kolik můžete ztratit
  • Twitter není investiční poradenství
  • Nekupujte BTC na dluh (prostřednictvím kreditních karet)
  • Upřednostňujte nízké časové rámce
  • Udělejte si vlastní průzkum

Sběr informací

Pozor na manipulaci s trhy. Manipulace s trhem je těžší, než tomu bylo dříve, ale stále k tomu dochází. Velryby mají schopnost měnit cenu určitých digitálních aktiv pomocí různých technik.

A pamatujte si, že tyto velryby někdy mohou být ovlivňovateli placenými miliony tokenů. I ti, kteří neplatí za propagaci projektu, jsou zaujati ve prospěch svých vlastních investic. Monahanova rada zní: “Nikomu nevěřte.”

„Dokonce i dobří lidé jsou motivováni coiny, které drží, a vztahy, které mají. Rozhodněte se na základě více zdrojů, vašich znalostí a vašeho nejlepšího vědomí a svědomí.”

Závěr

Investice do kryptoměn jsou hlavně o emocích. Není to vždy jednoduché a mnohdy může člověk v panice prodat a tím pádem ztratit. Proto se vyplatí dodržovat výše uvedené rady. Každopádně ale investujete vždy na svou vlastní odpovědnost a na své riziko.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře