Populace bitcoinových velryb roste, ale nebohatne

4
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Dominance velryb zaznamenává svůj největší trvalý nárůst téměř za deset let. Blockchainová data společnosti Glassnode nedávno zveřejnila zprávu analyzující  aktivitu velryb a zkoumající zdroj jejich stále rostoucího vlivu. Zpráva se pokusila odhadnout sílu velryb v bitcoinech, analyzovat jednotlivé aktivity a zjistit, odkud velryby vycházejí.

Velryby rostou, ale nebohatnou

Poprvé od roku 2016 se počet velryb – obecně subjekty s nejméně 1 000 BTC – zvyšuje. Na rozdíl od očekávání však nejsou tak vlivné, jako tomu bylo v minulosti.

Tehdy bylo jejich bohatství větší díky rostoucí tržní kapitalizaci a bylo rozprostřeno mezi nižší počet přívrženců. Nyní, když tržní kapitalizace zůstává kompaktnější, s největší pravděpodobností nedosáhnou stejné úrovně významnosti jako během horečky v roce 2017 – i přes podobný trend růstu.

Toto je prokázáno klesajícím počtem BTC v jednotlivých úložištích.

Bohaté subjekty stahují své BTC z burz

Masový exodus velryb z burz znamenal začátek obrovských výběrů jejich majetku z centralizovaných burz. To vedlo k situaci zobrazené na níže uvedeném grafu, kdy se pokles BTC zůstatku na burzách časově shodoval s rostoucím počtem velryb.

Velryby také zaostaly v aktivních výběrech po tzv. Černém čtvrtku v roce 2020, kdy se ceny akcií v jeden den propadly téměř o 50 % a dosáhly nejnižší úrovně od finančního krachu v roce 2008.

Co vyvolalo změnu?

Některé velryby přešly na soukromé peněženky, které považují za bezpečnější, než burzy. Jiné vložily své BTC ve prospěch fondů rizikového kapitálu, což je považováno za příčinu současného medvědího pohybu na trzích a mohlo by to také vyvolat býčí trend v budoucnosti.

Naštěstí je v dnešní době možné vystopovat aktivitu téměř všech velryb, což umožňuje být  o krok napřed a provádět prognózy, jak se bude BTC chovat v nejbližší budoucnosti.

Závěr

Velryby už nejsou tak mocné, jako byly dřív. Ale na jejich počínání stále do nějaké míry záleží. Díky jejich chování můžeme predikovat cenu BTC, alespoň částečně. Sledujete jejich aktivitu, když obchodujete?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře