Můžeme očekávat bull run Bitcoinu, pokud nastane druhá vlna koronaviru

4.4
(9)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nemoc Covid-19 způsobil v půlce března masivní propad akcií, komodit, ale také kryptoměn. Jaký bude mít vliv případná druhá vlna koronaviru? Budou dopady na kryptoměny zanedbatelné nebo významné?

Bull run Bitcoinu během druhé vlny

Ačkoliv strach z této nemoci opadá, ve světě přibývá rekordní množství nemocných. V západních zemích, zejména ve Spojených státech amerických, se údaje o nezaměstnanosti vyšplhaly do maximálních hodnot.

Dopady koronaviru jsou znatelné nejen v naší společnosti, ale dopady pandemie lze vidět také v ekonomice. Investoři do Bitcoinu tak musí zvážit mnoho věcí, zda se jim vyplatí vstoupit na kryptoměnový trh během možné druhé vlny pandemie.

Během první vlny Covid-19 zaznamenal Bitcoin razantní pokles, kdy na některých kryptoburzách dosáhl hodnoty 3600 USD. Tento pokles byl zpočátku způsoben panickým prodejem, který však následoval zotavením ve tvaru V.

Zakladatel kryptoplatformy StormGain, Alex Althausen, řekl:

„V současné době vidíme korelaci ceny BTC s indexem S&P 500 66%, ale musíme vzít v úvahu, že se jedná o býčí trh. Pokud cena tradičních aktiv, jako jsou akcie, klesne kvůli druhé vlně Covid-19, budou investoři aktivněji využívat alternativní investice jako zlato nebo Bitcoin.“

Alternativa k tradičním aktivům

Bitcoin, kterému se často přezdívá digitální zlato, je považován jako alternativa k tradičním aktivům. Nejdůležitější kryptoměna světa totiž nabízí snadnější přístup pro běžné uživatele než tradiční finanční nástroje.

Během pandemie koronaviru se rozvířily debaty na téma digitálních měn vydaných centrálních bankou (CBDC). Blockchainová řešení přijalo mnoho předních institucí a před pár týdny zaznamenaly explozi decentralizované finance (DeFi).

Bitcoin položil základy pro budoucnost financí. Changpeng Zhao, zakladatel a generální ředitel kryptoburzy Binance, prohlásil:

„Pandemie změnila svět, jak jej známe. Už nikdy nebude stejný. A v tomto novém světě věříme, že kryptoměny budou hrát stále větší roli.“

Závěr

Kryptoměny a technologie blockchain mohou v pokoronavirovém světě najít svoje uplatnění ve všech odvětví. Analytici z Deutsche Bank často tvrdí, že následující desetiletí se bude nést ve znamení kryptoměn.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře