Vzestup Changpeng Zhaa: od vývojáře po kryptomagnáta

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Changpeng Zhao, v kryptokomunitě známý pod zkratkou CZ, se během několika let vypracoval z vývojáře k jednomu z nejvlivnějších lidí v kryptosvětě. Jak vypadá cesta zakladatele kryptoburzy Binance, jehož jmění se aktuálně pohybuje okolo 2,6 miliardy amerických dolarů?

Zhaova úspěšná cesta

Changpeng Zhao se narodil v roce 1977 v čínské provincii Tiang Su, vyrůstal však v kanadském Vancouveru. Zhao po ukončení studií na McGill Univerzity v Montrealu pracoval jako vývojář obchodních softwarů pro firmy v New Yorku a Tokiu.

V roce 2005 se přestěhoval do Šanghaje, kde založil společnost Fusion Systems, jejíž cílem bylo tvořit obchodní systémy pro obchodníky a makléře. Když Satoshi Nakamoto v roce 2008 vydal svůj whitepaper Bitcoinu, Changpeng Zhao se následně začal zajímat o kryptoměny.

Již v roce 2013 vstoupil jako třetí člen týmu do kryptoburzy Blockchain.com. O rok později vstoupil do kryptoměnové společnosti OKCoin. Changpeng Zhao pracoval na mnoha  kryptoměnových projektech, což ho vedlo v roce 2017 k založení vlastní kryptoburzy Binance.

Vzestup kryptoburzy Binance

V půlce roku 2017 se Changpeng Zhao rozhodl založit vlastní kryptoburzu Binance v Hongkongu, která se však vlivem opatření ze strany Číny musela přestěhovat na ostrovní stát Malta, kde má zaregistrované sídlo dodnes.

Počátkem roku 2018 se Binance stala jednou z nejpopulárnějších kryptoměnových burz na světě. Po velkém úspěchu začala rozšiřovat své operace ve Spojených státech amerických, Singapuru, ale i na africkém kontinentu.

Binance rostla na popularitě díky nízkým poplatkům, velmi chytrému marketingu a obrovskému množství nabízených kryptoměn. V současnosti funguje ve 14 jazykových mutacích a nabízí přes 149 kryptoměn. Kryptoburze pomohlo také vytvoření vlastního burzovního tokenu BNB.

Závěr

Changpeng Zhao patří mezi velmi známou postavu v kryptokomunitě. Dle magazínu Forbes se CZ nachází na první příčce kryptoměnových miliardářů a dle světového seznamu miliardářů se nachází na 1097. místě.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img