Nejbohatší muž kryptosvěta vlastní přes 2,6 miliardy USD

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Generální ředitel a zakladatel kryptoburzy Binance, Changpeng Zhao, je aktuálně nejbohatším člověkem v kryptosvětě. Jeho jmění dosáhlo hodnoty 2,6 miliardy amerických dolarů.

Nejbohatší člověk kryptosvěta

Hurun Research Institute je společnost, která sleduje a řadí miliardáře po celém světě do svého žebříčku. Ve své nedávné zprávě uvádí, že generální ředitel Binance, Changpeng Zhao, nahradil spoluzakladatele Bitmainu, Micreeho Zhana. Aktuálně tak Zhaovo jmění dosáhlo hodnoty 2,6 miliardy USD.

Micree Zhan, čínský podnikatel a spoluzakladatel Bitmainu (výrobce asic minerů), držel titul nejbohatšího kryptoměnového miliardáře v letech 2018 a 2019. V minulém roce však Zhanovo jmění kleslo o více než jednu miliardu amerických dolaru.

Z 2,7 miliardy USD se jeho hodnota snížila na 1,6 miliardy USD. Po šéfovi kryptoburzy Binance se tak Zhan umístil na druhém místě. Changeng Zhao svoji pozici nejbohatšího člověka v kryptosvětě okomentoval v příspěvku na svém twitterovém účtu takto:

 „Ocenění je fascinující věc. Zkontroloval jsem svoji peněženku, nemám 2,6 miliardy, chybí pár nul. Ale i pouhé procento je pro mě v pohodě. Peníze nás neřídí, ale jsou dobrým tahákem pro lidi, kteří chtějí budovat“

Mezi další kryptoměnové miliardáře podle Hurun Rich List patří Xu Mingxing z kryptoburzy OKCoin s jměním 1,4 miliardy USD. Dále to pak je Chris Larsen (1,3 miliardy USD) ze společnosti Ripple, Li Lin (1,1 miliardy USD) z kryptoburzy Huobi a Brian Armstrong (1 miliarda USD) z americké kryptoburzy Coinbase.

Závěr

Zpráva jasně ukazuje, že díky kryptoměnám se objevuje stále více miliardářů. Nejbohatším mužem planety je nadále americký podnikatel a zakladatel nadnárodní společnosti Amazon, Jeff Bezos, jeho jmění činí více než 140 miliard amerických dolarů. Ve světě se právě nachází 2 816 dolarových miliardářů a oproti minulému roku jich přibylo 346. Celou zprávu Hurun naleznete zde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img