[Hot news] Amazon, Apple a Google vytvoří Smart Home Standard

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Technologičtí giganti Amazon, Apple, Google a Zigbee Alliance spojili své síly, aby vytvořili standard pro inteligentní domácnost.

Hot news

Společný standard pro domácnosti umožní zařízením bezproblémovou komunikaci mezi sebou. Vytvoří se tak základ pro účinné provádění internetu věcí (IoT). Společnosti se označují jako Connected Home Over IP a budou vedeny Zigbee Alliance.

Pro domácnosti to bude znamenat, že otevřený standard umožní zařízením připojit se, pokud jsou blízko sebe. Současné domácí zařízení používají různé standardy (Wi-Fi, Z-Wave, Bluetooth, USB), kde komunikace mezi nimi není příliš rychlá a efektivní.

Společnost Google současný stav komentovala na blogu:

„Ačkoliv je mnoho inteligentních zařízení, nedostatek standardu konektivity v celém odvětví způsobuje, že lidé jsou zmateni. Naším cílem je spojit testované technologie a vyvinout nový, otevřený standard pro inteligentní domácnost.“

Nová aliance technologických gigantů hodlá využít internetový protokol jako základ pro komunikaci mezi zařízeními. Společnosti mají velký zájem o technologii blockchain a budou se ho snažit implementovat do svých inteligentních zařízení.

Projekt Connected Home Over IP tak má za cíl usnadnit zákazníkům konektivitu všech produktů a zjednodušit vývoj příštích zařízení.

Závěr

Spojená konektivita mezi zařízeními bude pro zákazníky velkým tahákem, který tak vytvoří jednotný smart home standard. Na řadu tak přichází nový věk internetu věcí a chytrých domácností.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře