Craig Wright přinesl další „převratný“ důkaz! Satoshi Nakamoto se údajně inspiroval japonským Adamem Smithem

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Craig Wright pokračuje ve veřejné sebeproklamaci coby Satoshi Nakamoto. Nyní přinesl další šokující důkaz svého autorství.

Wrightův důkaz

Zdá se, že Tominaga Nakamoto, jeden z vůdců japonského hnutí „osvícení“ v XVIII. století, byl skutečnou inspirací, stojící za nejslavnějším jménem v komunitě kryptoměn. Alespoň to tvrdí Crag Wright, který předkládá další mimořádně chabý důkaz.

Letem světem Craigem Wrightem

Wright stále tvrdí, že je Satoshi Nakamoto a kdo by chtěl říct opak, toho zažaluje. Takový osud potkal např. McCormacka, kterého samozvaný Satoshi žaloval, že ho urazil na Twitteru. V probíhajícím soudním případu s panstvím zesnulého kolegy Dave Kleimana pak může na svá slova doplatit.

Rodina kolegy totiž požaduje asi půl milionu satoshiho bitcoinů, které údajně společně s Kleimanem vytěžili. Nové informace z případu Wright vs. Kleiman pak naznačují, že pozůstalí požadují také úhradu soudních výloh. Ty si jejich právnici naúčtovali ve výši 658 tisíc dolarů.

Samozřejmě, Wright také tvrdí, že BTC není pravý Bitcoin, protože tím je přece jeho fork BSV, který vznikl asi před rokem rozdělením BCH. Není divu, že ho Bitcoinová komunita vůbec nemá ráda. Na důvěryhodnosti mu nepřidává ani občasné protichůdné výroky, lhaní či předkládání směšných důkazů svého autorství.

Důkaz papírem (proof-of-paper)

Ne, skutečně se zatím neprokázalo, že by Wright vymyslel Bitcoin, koncept Proof-of-Work a napsal Bitcoin White paper. To by mohl dokázat transakcí s podpisem z některé satoshiho peněženky. Wright k nim však očividně nemá přístup, byť v minulosti tvrdil, že mohl prodejem milionu BTC kdykoli potopit kryptomarket.

Místo toho mu můžeme přiznat jiné autorství. Prokazatelně má zásluhu na něčem, co bychom mohli nazvat jako Wrightův důkaz, neb též proof-of-paper. Jedná se o mimořádně chabý důkaz, obvykle v papírové formě, který je až drze předkládán jako něco, co má mít důkaznou hodnotu.

Údajnou pravost a stáří takového dokumentu pak dokazují znaky, jako jsou kávové skvrny či rezavé sponky, jako tomu bylo u údajného rukopisu (přepisu) Bitcoin white paperu, kterým Wright „prokázal“ své autorství (resp. plagiátorství?).

Japonský Adam Smith

Craig Wright sdílí dokument JSTOR, který má prokázat, že on byl ten, kdo přišel s pseudonymem „Satoshi Nakamoto“. V nedávném rozhovoru ukázal dokument, kterým chce obhájit, že je Satoshi.

Wrightův důkaz (zdroj: modernconsensus.com)

Dokument má odhalit důkaz původu pseudonymu Satoshi Nakamoto. Je však příliš rozmazaný, aby bylo možné rozeznat všechny podrobnosti. Vypadá to však, že Tominaga Nakamoto, jeden z vůdců japonského osvíceneckého hnutí v 18. století, byl onou inspirací.

Článek o Nakamotovi byl údajně zpřístupněn Wrightem k 1. květnu 2008, šest měsíců před zveřejněním white paperu o bitcoinech. Ten tvrdí, že s japonským filozofem má některé společné rysy. Nakamota lze považovat za japonskou verzi Adama Smithe, otce skotského osvícení. Psal o „poctivých penězích, které jako by rezonovaly s Wrightem:“

„Nakamoto byl vzpřímený a tichý, ale netrpělivý charakter a myslel jsem si, že to zní jako já [směje se wright].“

Závěr

Wrightův důkaz poukazuje na neschopnost, prokázat nade vší pochybnost něco, co zřejmě prokázat ani nejde. Ale raději nás neberte za slovo a shodněme se, že samozvaný Satoshi je údajným autorem, abychom předešli  případným žalobám. Budeme čekat na konečný verdikt soudu ve Wrightových kauzách, i kdyby to trvalo další věčnost.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

ZdrojU.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře