Jak Kubánci používají Bitcoin nejen k obcházení amerických obchodních sankcí

5
(1)

Zprávy a souhrny

To, že mezi Kubou a Spojenými státy nepanuje velká láska, není žádným tajemstvím a překvapením. Jeden kubánský YouTuber se rozhodl naučit své následovníky, jak používat kryptoměny k obcházení sankcí americké vlády a pomoci jim s přístupem na globální trhy.

Kubánská vláda omezuje přístup občanů na internet a americké obchodní embargo zase omezuje dovoz. Erich García Cruz, kubánský rezident tvůrce kanálu Bachecubano, si myslí, že právě bitcoiny by mohly Kubáncům pomoci překonat tyto překážky.

„Kryptoměny jsou způsob, jak se trochu více integrovat do globalizovaného světa“

Již více než šest měsíců učí tento 33letý Havaňan svých 28 000 followerů, jak nakupovat Bitcoin a začít obchodovat na globálních rzích.

„Věřím, že kryptoměny jsou skvělým řešením tisíců současných problémů na Kubě. Proto chceme učit a nabízet ty nejlepší způsoby, jak je využít k řešení našich každodenních problémů.

Tržní toky na Kubě

Cruz dále říká, že trh s technologickými produkty je zcela kontrolován státem a je omezen na státní obchody. High-tech produkty do země dorazí, až když občané, rodinní příslušníci a turisté přivezou tyto produkty, obvykle z USA, komerčními lety. Tyto produkty se prodávají prostřednictvím neformálních sítí. A to je také způsob, jak si vybavení kupuje sám Cruz.

Kubánci také nemají přístup ke kreditním nebo debetním kartám. Samotnému Cruzovi se podařilo získat přístup k penězům, které vydělal na svém kanálu YouTube, až za pomoci blízkého člena rodiny, který žije v USA a dováží na Kubu zboží. Pandemie COVID-19 však vážně zasáhla tyto neformální obchodní trhy, neboť v současnosti neexistují žádné komerční lety. Takže poptávka je sice obrovská, ale nabídka mizivá a chaotická.

Kryptoměny jako řešení

No a právě zde přichází na řadu Bitcoin – umožňuje Kubáncům podílet se na globální ekonomice, aniž by se museli spoléhat na neformální trhy. Pro Cruze bitcoiny znamenají finanční svobodu a větší kontrolu nad penězi, které vydělává.

„Proto hledáme řešení, která umožní Kubáncům kryptoměny  držet a obchodovat s nimi na mezinárodních trzích za jiné měny a operovat s nimi.“

Cruz chce odběratele svého kanálu naučit používat kryptoměny k transakcím. Chce je také poučit o mnoha pyramidových hrách a podvodech, které se snaží přilákat neinformované.

Nákup BTC na Kubě

První video o bitcoinech a kryptoměnách zveřejnil Cruz před šesti měsíci a začal učit a vysvětlovat, jak koupit na Kubě kryptoměny. Cruz demonstruje, že Kubánci musí kupovat kryptoměnu od lidí, kteří kupují mince ze zahraničí, nebo mají příbuzné žijící v zahraničí.

Pokud Kubánci nemají žádné přátele nebo příbuzné, kteří by za ně chtěli koupit nebo prodat bitcoiny, tak díky skupinám na WhatsApp, Telegramu a webových platformách mohou zájemci o koupi poměrně snadno najít prodejce.

Závěr

Díky kryptoměnám mohou Kubánci také nakupovat na významných mezinárodních webech a předplatit si digitální služby, jako jsou Amazon či Netflix. Protože se však celý tento systém opírá o neformální sítě, kryptoměny se obvykle prodávají nad tržní cenou. Pro Kubánce, kteří jinak nemají mnoho možností, jak se ke kryptoměnám dostat, to je ovšem stále zajímavé, neboť díky BTC se dostanou ke zboží a službám, které by jinak neměli šanci získat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: