WhatsApp oznámil okamžité platby v rámci aplikace

2.8
(266)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Goldman Sachs znovu zahájil provoz kryptoobchodního oddělení • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Velryba přesunula ohromující částku 4,5 mld. USD v BTC za poplatek 21 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh opět překračuje 1,4 bilionu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Multiplatformní aplikace pro zasílání zpráv a souborů, WhatsApp, oznámila okamžité platby v rámci aplikace. Platby jsou ode dneška umožněny pro více než 120 milionů uživatelů v Brazílii.

Okamžité platby přes WhatsApp

Podle oficiálního prohlášení společnosti WhatsApp mohou uživatelé i společnosti v Brazílii okamžitě platit v rámci aplikace. Ke svému profilu mohou uživatelé připojit debetní nebo kreditní karty pro platby.

Lidé tak mohou bezpečně posílat peníze nebo nakupovat od tamních společností, aniž by museli opustit aplikaci. Kromě posílání peněz mezi přáteli si lidé mohou prohlížet produkty místních obchodů přímo v aplikaci a z nich pak nakupovat.

Posílání peněz nebo nákup prostřednictvím WhatsApp je pro lidi zdarma. Společnosti vytvářející si obchod v aplikaci zaplatí poplatek za zpracování. Platby jsou šifrovány a k placení bude zapotřebí speciální šestimístný PIN nebo otisk prstu.

Z celkového počtu 210 milionů obyvatel dosahuje aplikace 120 milionů uživatelů, což odpovídá 57% celé populace země. Nedávné průzkumy WhatsApp také ukazují, že více než 10 milionů malých podniků v zemi je srdcem brazilských komunit.

Platby ve fiat měnách

Veškeré platby jsou implementovány prostřednictvím platebního systému Facebook Pay, který byl vyvinut v roce 2019 pro přidružené aplikace ke společnosti Facebook jako jsou Messenger, Instagram a WhatsApp.

Facebook zdůraznil, že platební systém je postaven na stávající finanční infrastruktuře a partnerstvích a nesouvisí s plány na vlastní kryptoměnu. Do budoucna se očekává, že WhatsApp bude podporovat stablecoin Libra.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg na svém osobním profilu oznámil, že platby prostřednictvím aplikace WhatsApp se rozšíří do více zemí.

Závěr

Jakmile bude vydán stablecoin Libra společnosti Facebook, bude okamžitě integrován do aplikace WhatsApp. Ačkoliv se projekt potýká se silnou kontroverzí ze stran vlád, jedná se o velký úspěch v zjednodušení platebního systému.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hlasujících 266

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře