HTC a Charlie Lee spojují síly – čeká nás první Litecoin smartphone?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Vedoucí osobnost kryptoměny Litecoin (LTC) Charlie Lee oznámil, že bude spolupracovat s  tchajwanskou společností HTC, která má již brzy představit smartphone, jenž bude kompatibilní s technologií blockchain.

Cold wallet a Lightning Network

Obě strany potvrdily vzájemnou spolupráci prostřednictvím sociální sítě Twitter. Pokud vše proběhne podle plánu, první blockchain smartphone by měl být uveden na trh společností HTC ve třetím kvartále tohoto roku. Kromě zmíněné kompatibility s technologií blockchain slibuje výrobce i podporu Lightning Network a integraci cold wallet v každém zařízení.

Prvotní zmínka o novém typu telefonu přišla od HTC již v květnu tohoto roku. Hlavní vizí společnosti bylo zaměření na decentralizované aplikace a bezpečnost. I když v prvotních zprávách se představenstvo HTC vyjádřilo, že smartphone bude primárně zaměřen jen na dvě nejsilnější kryptoměny (BTC a ETH), spolupráce s Charliem je jasným důkazem, že do této skupiny se zařadil i Litecoin. Výrobci si však nechávají prostor i pro implementaci dalších kryptoměn.

Mohlo by vás zajímat: Charlie Lee: Litecoin může brzy překonat své all time high 400 $

Phil Chen z HTC na margo novinky uvedl:

„Prostřednictvím našeho nového smartphonu Exodus chceme podporovat základní protokoly jako Bitcoin, Lightning Network, Ethereum, Dfinity (decentralizované cloudové řešení) a další. Rádi bychom podpořili celý ekosystém blockchainu a zároveň nabídli koncovým spotřebitelům nové možnosti, které přinášejí decentralizované aplikace.“

Konkurence už představila prototyp

Tchajwanský technologický gigant HTC však není jedinou společností, která se zabývá podobnými myšlenkami. Konkurenční Foxconn ve spolupráci s firmou Sirin Labs již v dubnu tohoto roku představil první prototyp smartphonu, jenž bude rovněž kompatibilní s blockchainem. Finney, jak zní pracovní pojmenování tohoto telefonu, bude běžet na operačním systému Sirin OS, který vychází z Androidu 8.1 Oreo.

Zařízení bude disponovat vícevrstvými bezpečnostními systémy, integrovanou cold wallet a přístupem na stěhování DApps (decentralizované aplikace). Zajímavostí je samostatná obrazovka, určená na potvrzování transakcí s kryptoměnami. Ta umožňuje přístup do cold wallet, přičemž je separátně chráněna firewallem.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Odhadovaná cena Finney je předběžně určena na 999 dolarů, přičemž výrobce tvrdí, že zaevidoval už více než 25 tisíc před-objednávek. Předpokládané uvedení na trh je plánováno na říjen 2018, přitom vedení společnosti očekává, že ještě během tohoto roku prodá více než 100 tisíc zařízení.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor.

Zdroj:
cryptodaily.co.uk
sludgefeed.com
ethereumworldnews.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře