Guggenheim Partners – další velký hráč sází na Bitcoin

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

V posledních několika měsících jsme byli svědky přílivu institucionálních investorů do kryptotrhu, z nichž většina přehodnotila své alokace kapitálu právě ve prospěch bitcoinů. A nyní to vypadá, že do hry vstoupí další velký hráč – Guggenheim Partners se s největší pravděpodobností stává novým jménem na tomto seznamu.

Podle nedávného podání ke Komisi pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických (SEC) může tato globální firma, zabývající se správou investic v hodnotě (AUM) více než 270 miliard dolarů již brzy vyčlenit prostřednictvím Macro Opportunites fondu více než 500 milionů amerických dolarů prostřednictvím expozice vůči GBTC společnosti Grayscale. V podání se přímo uvádí:

„Fond Guggenheim Macro Opportunities může usilovat o investiční expozici vůči bitcoinu nepřímo tím, že investuje až 10 % své čisté hodnoty aktiv do společnosti Grayscale Bitcoin Trust („ GBTC “), což je privátně nabízený investiční nástroj, který vkládá peníze do BTC.“

Z daňových důvodů uvedených níže bude Guggenheim Macro Opportunities investovat do GBTC prostřednictvím své dceřiné společnosti.

„Mnoho významných aspektů amerického federálního zdanění příjmů z investic do bitcoinů je nejistých a investice do bitcoinů může přinést příjem, který by (pokud by byl přímo získán  regulovanou investiční společností, jako je Guggenheim Macro Opportunities Fund), nebyl považován za kvalifikovaný příjem.“

Nepřímá alokace BTC s využitím akcií GBTC je rovněž podmíněna tím, že tyto akcie se budou nadále obchodovat s přirážkou ke své NAV (NAV je zkratka pro net asset value – čisté obchodní jmění. Ta představuje čistou hodnotu subjektu vypočtenou jako celková aktiva mínus celková pasiva).

Rostoucí zájem institucí o Bitcoin

Guggenheim Partners se tak nyní připojuje k stále se rozšiřujícímu seznamu institucí, které zaujaly veřejné pozice v bitcoinech, jako jsou MicroStrategy, Square či PayPal, což naznačuje, že zájem o oblast kryptoměn roste.

Pokud jste až dosud o Guggenheim Partners neslyšeli, tak vězte, že se jedná o globální investiční a poradenskou společnost poskytující finanční služby, která se zabývá investičním bankovnictvím, správou aktiv, službami kapitálových trhů a pojišťovacími službami. Své kanceláře má ve městech Evropy, Severní Ameriky a Asii a krom jiného byla jmenována hlavním finančním poradcem společnosti Red Hat v souvislosti s prodejem společnosti IBM za 34 miliard dolarů

Závěr

Tato zpráva přichází jen pár dní poté, co známý kryptoměnový skeptik a kritik Nouriel Roubini znovu zaútočil na BTC a prohlásil, že nemá žádnou vnitřní hodnotu a nemá co dělat v institucionálních portfóliích.

Jak vidno, jiní mocní mají názor úplně opačný a chystají se do kryptoměnového světa rázně vykročit. A jelikož jde o pořádný balík cizích peněz, dá se očekávat, že si udělali velmi podrobný průzkum. Což je ostatně to hlavní, co lze doporučit každému, kdo se na nějakou investici právě chystá.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: