Nouriel Roubini alias Dr. Doom se opět obul do Bitcoinu

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...

Dr. Nouriel Roubini, ekonomický analytik a notorický kritik BTC znovu varoval instituce a maloobchodníky před investováním do digitálních měn. Jako munice mu nyní posloužil nedávný propad ceny BTC. Podle něj je Bitcoin příliš volatilní, než aby se dal použít jako úložiště hodnoty.

Toto jeho prohlášení se zdá být v rozporu s tím, jak se o bitcoinech vyjádřil na počátku tohoto měsíce.

Podle Nouriela není Bitcoin Store of Value

Profesor ekonomie na univerzitě v New Yorku opět zopakoval, že Bitcoin nemá žádnou vlastní hodnotu, protože není podložen žádným aktivem. A aby se jen neopakoval, dodal, že tato hlavní kryptoměna není zákonným platidlem a ani ji nelze použít jako prostředek k placení daní.

Podle Roubiniho mají bitcoiny tendenci ztrácet hodnotu pokaždé, když dojde k poklesu hodnoty akcií. Když například letošní americký akciový trh poklesl o více než 35 %, Bitcoin se zachoval podobně a ve stejném období také poklesl o více než 50 procent.

Investici do bitcoinů přirovnal poté k hazardu v nelegálním a zmanipulovaném kasinu a uvedl, že šance jsou proti retailovým investorům, protože směnárny jsou těžce manipulovány společností “Tether & whales“.

“Je to čistě spekulativní manipulované aktivum a bublina bez zásadní hodnoty.”

Jako příklad uvedl dvě burzy, Bitfinex a BitMex, které byly v nedávné době vyšetřovány americkými úřady. Roubini také citoval vědeckou práci o kryptoměnách, která dokazuje, že Tether se používá k manipulaci ceny BTC a důrazně reatailovým investorů doporučil, aby se Bitcoinu zdaleka vyhýbali, protože by mohli přijít o své úspory a investice.

Po krátké epizodě znovu tvrdá kritika

Většina lidí v kryptoměnovém světě si je vědoma, že to není poprvé, co Roubini spustil palbu na bitcoiny. Často se připomíná jeho prohlášení, že digitální měny jsou “matkou a otcem všech bublin” a na adresu blockchainu poznamenal, že není “o nic lepší než tabulka v Excelu.” Za toto otevřené nepřátelství si dokonce vysloužil přezdívku “Dr. Doom”.

Na začátku tohoto měsíce se ale objevila zpráva, že tento profesor ekonomie konečně připustil, že Bitcoin může být přece jen něco víc než pouhá “bublina”. Zpráva, zveřejněná na webu bitcoin.com, tvrdila, že Nouriel sice stále odmítl označit Bitcoin za měnu, ale přiznal mu nejen částečnou funkci uchovatele hodnoty, ale souhlasil i s tvrzením, že Bitcoin nemůže být jednoduše znehodnocen kvůli přítomnosti algoritmu, který určuje, o kolik se v průběhu času zvýší nabídka nových bitcoinů.”

Závěr

Bitcoin si prošel očekávanou korekcí, hlasy nevěřících se znovu ozvaly a Nouriel Roubini je zpět ve své roli kryptoměnového kritika. Když to vezmu kolem a kolem, svět kryptoměn je prostě v naprostém v pořádku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

26 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře