Bitcoin a kryptoměny nemají budoucnost!

3.8
(8)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Tak tohle už spousta z nás slyšela. Ať už od lidí, co kryptoměnám nerozumí vůbec, od investorů, nebo od kohokoliv jiného, který se alespoň okrajově zajímal o krypto segment. Ale… Mohla by to být pravda?

Proč Bitcoin a kryptoměny nemají budoucnost…

Proč nezačít nějakými úspěchy na straně kryptoměn? NYSE vytváří platformu pro obchodování s kryptoměnami Bakkt ve spolupráci s Microsoft a Starbucks s fyzicky zajištěnými bitcoinovými futures kontrakty. Steve Wozniak spoluzakládá kryptoměnovou investiční společnost.

Brendan Eich, tvůrce JavaScriptu a Mozilly, vytvořil Brave Browser s integrovaným blokováním reklam a tokenem BAT jako odměnu pro tvůrce. Amazon Web Services uzavřela partnerství s QTUM. Nadace Billa a Melindy Gatesových využívá protokol Ripple k pomoci s platebními službami. IBM uzavřelo partnerství se Stellar Lumens (XLM) pro přeshraniční platební řešení.

Velká zábava byla, když Jamie Dimon řekl, že Bitcoin je „podvod“ a že pokud chytí zaměstnance, kteří jej vlastní, vyhodí jej. Mezitím v pozadí JPMorgan a Morgan Stanley koupili bitcoinové ETN na dipu. A poté spustili JPM coin!

To byla ochutnávka toho, co kryptoměny zvládly ovlivnit.

Chcete více?

Ale jistě, proč ne? MLB má licenční smlouvu pro hru založenou na blockchainu pomocí standardu ERC-721 pro NFT. George Soros zpočátku kryptoměny kritizoval, později si koupil hromadu BTC. Alibaba a IBM mají nejvíce blockchainových patentů na světě. Nadace Yale investovala 400 milionů USD do kryptoaktiv. Winklevossova dvojčata koupila v roce 2013 BTC za 11 milionů dolarů. V té době stál 120 USD.

John McAfee řekl, že si uřízne své mužství, pokud Bitcoin nepůjde “to the Moon”. Jack Dorsey, generální ředitel Twitteru a Square, si myslí, že Bitcoin je měnou budoucnosti. Richard Branson má za to, že Bitcoin přinese ekonomickou revoluci. Společnost Goldman-Sachs podpořila společnost Circle, zahájila kryptofinanční společnost.

Aplikace Square’s Cash App umožnila uživatelům nakupovat a prodávat Bitcoin. Coinbase je oceněna na 8 miliard USD. Zakladatel YouTube a zakladatel Twitche podporuje Theta Token (THETA). Binance ve 2. čtvrtletí 2018 vydělala na zisku více než Deutsche Bank.
Spoluzakladatel Redditu (a manžel Sereny Williamsové) Alexis Ohanian sází na Bitcoin jako na zajištění hospodářských krizí.

A pořád nekončíme

Spoluzakladatel Wikipedie nyní pracuje na svém decentralizovaném protějšku Everipedia (IQ). Akon zahajuje svou vlastní kryptoměnu Akoin, aby pomohl přinést zabezpečení měnovému systému v Africe. Ashton Kutcher daroval 4 miliony dolarů v XRP charitativní organizaci Ellen DeGeneres. A to tak, že je na ni během několika sekund převedl. Chamath Palihapitiya, spolumajitel Golden State Warriors a šéf sociálního kapitálu, investoval do BTC velmi brzy a myslí si, že to bude 1 milion dolarů za minci.

Plastic Bank pomáhá bankám v rozvojových zemích vydělávat kryptoměnou a zároveň léčí znečištění oceánů plasty. Robinhood nabízí nákup kryptoměn bez provize. Steve Bannon sází na Bitcoin a spouští svou vlastní kryptoměnu. Bill Clinton hovořil na Swell Conference, podporuje Ripple a blockchain technologie. Bývalý spolupracovník Trumpa a Goldman Sachs, výkonný ředitel Gary Cohn, připojí ke spuštění blockchainu.

A mnoho, mnoho dalšího..

Závěr

Nemají budoucnost? Ale jistě. Ten, který jim věřit nechce, tyto věci přehlédne a bude si žít ve své vlastní bublině… Vy ale znáte pravdu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Tento článek je super!

Karel
Hodnocení článku :
     

Připojuji se! Parádní shrnutí faktu 👍

Alexandre

Popravde jsem ocekaval ze ten clanek bude trochu vic bearish, ale jako je to bullish jako vsechny zpravy 😀

David

Skvělé zhodnocení Michaelo, jen tak dál!

spot_img