FBI reformuje postupy ohledně virtuálních měn

2.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nedávno vydaný audit amerického ministerstva spravedlnosti ohledně postupů Federálního úřadu pro vyšetřování (pokud jde o vyšetřování trestných činů na darknetu), dospěl k závěru, že ne vše je v úplném pořádku – a mezi řešeními může být také zastřešující „strategie podpory kryptoměn“.

Dva týmy a překrývající se práce

Podle nezařazené verze auditu zveřejněné ve čtvrtek jsou současné snahy FBI o vyšetřování trestných činů na darknetu možná trochu ironicky brzděny „decentralizovaným“ souborem postupů, politik a výcvikových programů, stejně jako rozdělenými informacemi, které vedou k „nadbytečným“ snahám.

Audit zejména zjistil, že existují dva samostatné týmy pro vyšetřování virtuálních měn, které pomáhají při vyšetřování darkwebu, přičemž oba jsou financovány z Fondu propadnutí majetku ministerstva spravedlnosti. Kromě toho „rostoucí náklady a statické financování z Fondu propadnutí majetku vyústily v neshody mezi těmito dvěma týmy ohledně stanovení priorit zdrojů“ a mnozí měli pocit, že oba dva týmy dělaly občas ty samé práce.

Fond propadnutí majetku získává část svého financování prostřednictvím zabavení a prodeje majetku a aktiv, včetně kryptoměn, spojených s vyšetřováním trestných činů.

Doporučení ke zlepšení

Ministerstvo spravedlnosti učinilo pět doporučení ke zlepšení vyšetřování a politik darknetu, z nichž se mnoho zaměřuje na centralizaci postupů za účelem snížení „nejednoznačných nebo překrývajících se vyšetřovacích povinností“.

To zahrnuje doporučení „Vytvořit časové osy pro získání zpětné vazby od zbývajících divizí FBI a dokončit vývoj strategie podpory kryptoměn v rámci celé FBI“ a jak zpráva naznačila, taková časová osa je nyní připravována.

Doporučení ministerstva spravedlnosti přicházejí v době, kdy by FBI mohla (i díky novým předpisům) již brzy mít více práce. The Treasury’s Financial Crimes Enforcement Network nedávno navrhla nová pravidla, která by po burzách vyžadovala KYC jejich zákazníků u transakcí nad 3 000 USD.

Závěr

Na darkwebu se dá za kryptoměny koupit téměř vše, na co si vzpomenete. A to i z nelegálních věcí. Použití kryptoměn je v tomto případě více než logické. Nicméně nad výdělkem FBI z prodeje kryptoměn se dá dlouze přemýšlet a diskutovat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

proc neni hlasovani i zde u nejakych clanku stejne jako v pripade sk kryptomagazinu??
https://kryptomagazin.sk/3-dovody-preco-traderi-ocakavaju-pokracovanie-rastu-nad-24-200/

pan petr2 by to cist nemel – jinak prijde o majlant 🙂
comment image
Petr 2
Odpovědět na  ryban.mark
3 dní před

Nákupy jsem napsal už včera tady v příspěvcích. Shortuji jinde ale držel jsem se cen na binance posledni byl na nastaven hodnote 23,8 . Mimo jine po tom co jsem prodal xrp , nakup xrp jsem taky tady hlasil. A aby mě neovlivnily zpravy a burza teď už nebudu sledovat media mám objem 14 btc na pokles s postavenymi sl .
Ted přeji všem hezke svátky .

Poslední editace 3 let před přes ppetr1
spot_img