Jak centralizace skončí do roku 2030

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kevin Werbach, profesor práva a etiky v podnikání na University of Pennsylvania prohlásil, že během následujících 10 let budeme svědky manipulace s lidskými životy. Decentralizace tak bude jedinou možností na ochranu uživatelů.

Ochrana osobních údajů na prvním místě

Kevin Werbach, který je i tvůrcem velmi úspěšného díla Decentralizovaná budoucnost, se před nedávnem rozhovořil o budoucnosti a ochraně dat uživatelů. Dle jeho slov decentralizace s podporou technologie blockchain se bude vyvíjet jako nejlepší možná reakce na tvrdou centralizaci.

„Následujících 10 let budeme svědky systematické manipulace s lidským životem v měřítku, který bude bezkonkurenční v historii. U všech sporů o soukromí a ochranu osobních údajů je před námi skutečná hrozba.“

Velké společnosti shromažďující data a umělá inteligence tak zasáhnou do našich životů a stanou se mocnými nástroji sociální kontroly. Totalitní státy tak přeberou absolutní kontrolu nad svými obyvateli. Podobné techniky se však objevují i v demokratických státech.

„Potřebujeme technologii, která umožní bezpečné sdílení dat, aniž by se vzdala kontroly. Naštěstí tato technologie existuje.“

Werbach dále tvrdí, že decentralizované blockchainové platformy tak v průběhu let vzniknou ne z naděje, ale z nutnosti. Uživatelé, kteří se obávají manipulace s jejich daty, tak přijmou technologii blockchain jako protiváhu k vládním zásahům.

Decentralizované finance (DeFi) spolu s dalšími decentralizovanými platformami fungující na technologii blockchain se stanou velmi populární. V nadcházejících deseti letech si tak decentralizace najde své místo na slunci.

Závěr

Úniky osobních údajů jsou v dnešním světě téměř na denním pořádku a útoky hackerů neustále přibývají. V dnešním světě také vzniká nová forma cenzury, kde lidé jsou umlčeni nebo rovnou smazáni za svůj vyjádřený názor na sociálních sítích.

Decentralizace spolu s technologií blockchain tak může významně pomoci v boji za svobodu, soukromí a anonymitu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: