[Pro začátečníky] Nákup kryptoměn z místní burzy P2P – vše, co potřebujete vědět

4.5
(15)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměny, tokeny a další digitální aktiva založené na blockchainu se stávají čím dál oblíbenějšími. Miliony lidí po celém světě si zakládají digitální peněženky pro příjem Bitcoinů, Etherea apod. a utrácejí je u množství obchodníků, kteří nyní přijímají kryptoměny výměnou za zboží a služby. V mnoha případech je však nákup kryptoměn také považován za lukrativní investici, která může přinést neuvěřitelné výnosy v poměrně krátkém časovém rámci.

Ti, kteří se do tohoto tématu jen ponoří, si rychle všimnou, že akvizice digitálních měn přichází s různorodým souborem výzev, které se na základě vaší národnosti, poskytovateli bankovnictví a dalších faktorů mohou proměnit ve významné překážky. Jeden typ kryptoburzy, který se v mnoha aspektech osvědčil jako spolehlivý a efektivní model, je místní P2P kryptoburza.

V článku prozkoumáme, čeho by si noví uživatelé kryptoměn měli být vědomi před použitím lokální P2P krypto burzy.

Co je kryptoburza P2P?

P2P burza, jednoduše řečeno, je krypto burza, která spojuje různé uživatele určité kryptoměny dohromady za účelem obchodování, tzv. peer-to-peer, tedy přímo, bez prostředníka. Prodejci kryptoměn mohou uvést své specifikace, jako je kryptoměna, se kterou obchodují, cena, kterou nabízejí, a způsob platby, který akceptují.

To umožňuje uživatelům procházet adresář burzy P2P a rozhodnout se, který prodejce je nejkompatibilnější s jejich potřebami, a poté se s nim dohodnout. Místní burzy P2P navíc nabízejí možnost platit mnoha způsoby.

Proč bych měl používat P2P burzu místo té centralizované?

To je dobrá otázka, protože centralizované burzy jako Binance si v posledních letech získaly širokou popularitu mezi uživateli kryptoměn. Jednou z odpovědí na tuto otázku je možnost hacku centralizované kryptoburzy.

Na obchodní platformě typu P2P obchodují lidé přímo mezi sebou a od nástupu inteligentních smluv neexistuje teoreticky žádný důvod pro to, aby se na obchodování podílel prostředník. Z tohoto důvodu jsou obchodní platformy P2P decentralizovanější a bezpečnější než tradiční burzy.

A dále, flexibilita plateb je další hlavní výhodou obchodních platforem P2P, protože kupující mohou platit téměř jakoukoliv platební metodou, kterou je prodejce ochotný akceptovat, ve srovnání s centralizovanými burzami, kde jsou bankovní převody nebo kreditní karty jedinou možností (a často spojené s poplatky).

Další věci, které je třeba vzít v úvahu při obchodování na kryptoburze P2P

Seznam tokenů

Většina uživatelů kryptoměn nechce, aby museli provádět své transakce na více burzách současně. Nejlepší způsob, jak zajistit, aby se tak nestalo, je obchodovat na burze P2P, která má velký seznam tokenů.

Mnoho P2P burz se rozhodlo nabídnout pouze ty největší kryptoměny na trhu, jako jsou Bitcoin, Ethereum, Ripple a Litecoin.

Funkce úschovy

Vzhledem k tomu, že se obchody odehrávají mezi dvěma jednotlivci, existují mezi uživateli obavy z toho, zda prodávající nebo kupující nezmizí, než splní svou část dohody.

Jedním ze způsobů, jak tyto obavy obejít, je využití burz, které využívají inteligentní smlouvy. Jedná se o program založený na blockchainu, jenž provádí obchody automaticky; tokeny v peněžence prodávajícího a peníze v peněžence kupujícího se automaticky vymění, jakmile dojde k dohodě o obchodu.

Další funkce

Vzhledem k tomu, že investoři v kryptoměnách vždy hledají pohodlné prostředí, je důležité zvolit burzu P2P, která nabízí skvělý design a funkce nad rámec běžného obchodování P2P. Mezi funkce, které by vás mohli zajímat, patří mapování aplikací, programy odměn nebo nové funkce decentralizovaného financování (DeFi).

Služby zákazníkům

Pokud máte co do činění s obchodováním v kryptoměnách, u kterého nelze transakce zvrátit, musíte se ujistit, že ve vaší burze je zaveden dobrý zákaznický systém. Patří zde živé chaty, e-maily a telefonní linky. Není totiž nic horšího, než provést něco, co jste nechtěli, a nemít se na koho obrátit.

Závěr

Burza tytu P2P je určitě zajímavou možností k obchodování s mnoha výhodami. Přesto, před registrací na jakoukoliv burzu proveďte pečlivý průzkum o tom, jaké funkce burza nabízí, s jakými kryptoměnami obchoduje, jaké nabízí možnosti platby, zdali má dobře vybudované zabezpečení a uživatelské rozhraní a také se ujistěte, že má možnost zákaznického servisu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: