Bitcoinové burzy zažívají největší odliv BTC za poslední 3 roky

4.4
(14)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...

Rekordní jednodenní odliv bitcoinů (BTC) z kryptoburz pro mnohé znamená obnovení optimismu v další parabolický růst ceny největší kryptoměny. Bitcoin je v současné době meziročně výše o více než 150 procent (YTD) a nedávno dokonce stanovil nové historické maximum (ATH).

V pátek (11. prosince 2020) oznámila společnost Arcane Research, že data Glassnode ukazují na velký odliv Bitcoinu z burz, kdy během jediného dne (10. prosince) z nich bylo vytaženo 43 000 mincí BTC (což je zhruba 774 milionů USD).

Co říká historie?

Jedná se o největší odliv bitcoinů z burzovních platforem od 28. července 2017. V té době se z burz do non-custodial peněženek přesunulo více než 50 000 BTC.

Necelých šest měsíců po tomto monumentálním dni dosáhly bitcoiny svého předchozího ATH a téměř se dotkly ceny 20 000 $. Aktuální znovunastolení podobné situace naznačuje, že držitelé BTC jsou ohledně budoucnosti optimističtí a věří, že Bitcoin se v dalších měsících podívá ještě mnohem výše.

Všichni si určitě dobře pamatujeme, že po měsících většinou stranového pohybu a akumulace došlo v listopadu k velkému cenovému skoku. Po nečekaném růstu na konci října přidal BTC v listopadu na ceně více než 5 700 USD.

Tip: Chcete si koupit kryptoměny nebo je obchodovat a nevíte kde, zde se můžete registrovat na nejlepší kryptonové burze Binance.

BTC HODL

Je jasné, že odliv BTC z burz v hodnotě více než 774 milionů USD za jediný den znamená, že mnozí držitelé se připravují na další posun ceny BTC severním směrem. Od dosažení nového ATH nebyl zatím Bitcoin schopen pokořit psychologickou hodnotu 20 000 dolarů.

Někteří komentátoři tvrdí, že za krátkodobý pokles ceny je pravděpodobně zodpovědný prodejní tlak na bitcoinovém ATH, kdy mnozí (třeba ti, co kupovali před lety na ATH a již nemají na tento trh nervy) prodali.

Je třeba si ale uvědomit, že zatímco minulý bull run byl živen hlavně retailem, tak ten další budou s největší pravděpodobností táhnout hlavně instituce. Kupříkladu společnost Fidelity, která patří mezi giganty finančního světa, nedávno oznámila, že plánují přijímat bitcoiny jako zajištění hotovostních půjček.

Závěr

V roce 2020 skutečně došlo k hmatatelnému institucionálnímu přijetí Bitcoinu a to i veřejně obchodovanými společnostmi, jako jsou MicroStrategy a Square, které drží BTC jako své rezervní aktivum. A další budou následovat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře