Proč DigixDAO roste, když všechno ostatní padá

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V posledních týdnech nám kryptotrh nabízí samá červená čísla. Většina kryptoměn v čele s Bitcoinem a Ethereem je v downtrendu, a jako by se z něj neuměly vymanit. V Top 50 kryptoměnách se však najde i jedna výjimka (nehledě na Tether, jenž funguje zcela odlišně než většina kryptoměn), která odolává situací na trhu velmi dobře. Je jí DigixDAO.

DigixDAO

DigixDAO je kryptoměna, která má 2 miliony tokenů a aktuálně se obchoduje za 372,83 dolarů. To ji momentálně řadí na 26. místo v coinmarketcapu, s celkovou tržní kapitalizací přes 742 milionů dolarů. Tato kryptoměna se obchoduje zejména na burze Binance, kde se těší velké oblibě. Aktuálně totiž patří mezi Top 10 nejobchodovanějších kryptoměn na této burze.

Proč se DigixDAO hýbe opačně než kryptotrh?

Otázka, která nemusí být tak jednoduše zodpovězená. Nejcharakterističtější vlastnosti nám však mohou pomoci tuto anomálii ve světě kryptoměn objasnit.

Jedním z největších rysů této měny by měla být její důvěryhodnost. DigixDAO token by měl být totiž krytý zlatem. Naneštěstí, zatím se něco takového oficiálně nezahájilo, a proto je nejisté, zda se to týmu této měny opravdu podaří a zda to bude skutečně důvěryhodný systém.

Mohlo by vás zajímat: Tether může být tikající bombou

Druhým, mnohem pravděpodobnějším důvodem pro růst je fakt, že za dva týdny se oficiálně spustí celá síť tohoto projektu. DGD byl jedním z vůbec prvních projektů, spuštěných na Ethereum platformě, a ve vývoji je už téměř dva roky.

Zejména kvůli tomu se dá ještě předpokládat, že tato kryptoměna bude i nadále stoupat, i kdyby trh klesal. Zajímavostí ale je, že když se celému kryptotrhu dařilo a stoupal, DigixDAO šel opačným směrem.

Tento jev můžeme vnímat i nyní. Přestože většina kryptoměn zaznamenala v posledních 24h červená čísla (čest výjimkám Binance Coin), DigixDAO stoupl za poslední den lehce přes 15,03% (v době psaní tohoto článku).

Závěr

DigixDAO trh ozvláštňuje alespoň z části. Určitě totiž není nikomu z nás příjemné se ráno probudit, podívat se na coinmarketcap a vidět pouze červená čísla. Takto se alespoň DigixDAO a poměrně často i Tether starají o občasnou zeleň v červeném moři.

Přeloženo ze slovenského originálu, který napsal Marek Feder.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: