Binance nabízí 250 000 dolarů za dopadení hackerů

Zprávy a souhrny

V důsledku incidentu s manipulováním trhu, který se stal minulý týden a měl za následek propad hodnoty téměř všech kryptoměn, se burza Binance rozhodla vypsat štědrou odměnu. Celkem bylo na boj proti hackerům vyčleněno 10 milionů dolarů. 250 tisíc z této částky můžete dostat za poskytnutí informací vedoucích k dopadení útočníka.

 10 milionů na chycení útočníka

Společnost Binance vyčlenila ze svých prostředků 10 milionů dolarů, které je připravena rozdělit mezi lidi, kteří poskytnou informace o hackerech. Tento útok z minulého týdne měl za cíl prodat coiny uživatelů za BTC a následně za ně draze nakoupit měnu Viacoin (VIA). To mělo za následek značný nárust ceny této kryptoměny, přičemž zbytek trhu reagoval propadem.

Binance dnes oznámila, že:

„Každému, kdo poskytne informace vedoucí k zatčení pachatelů zapletených do pokusu o hackerský útok na společnost Binance z 7. března 2018, nabízíme 250 tisíc dolarů.“

Odměna bude vyplacena v BNB tokenech.

Slouží tato nabídka k zastrašení útočníků?

Přestože Binance nabízí odměnu v opravdu pořádné výši, šance na odhalení totožnosti útočníků je relativně nízká. Burza totiž nevyžaduje plné KYC (know your customer) data a tudíž jediné informace, které může o útočnících mít, je jejich e-mailová a IP adresa. I na základě tohoto faktu, může vypsaná odměna vyznívat spíše jako signál pro další útočníky, aby si v budoucnosti vybrali raději jiný cíl. Každopádně tím burza ukázala svou sílu, kdy neváhala vyčlenit zmiňovaných 10 milionů a vyslala tím jasný signál, že podobné útoky na svou platformu nemíní tolerovat.

Závěr

Své stanovisko společnost uzavírá:

„Binance nyní vytvořila rezervu v hodnotě 10 milionů dolarů, která bude v budoucnosti sloužit na vyplácení odměn za pomoc s objasněním jakýchkoli nezákonných pokusů o hack naší platformy. Zároveň jsme oslovili i další burzy a směnárny s nabídkou připojení se k naší iniciativě. Jejich zapojení v této iniciativě vždy rádi uvítáme.“

Tip: Pokud máte zájem nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Přečtěte si naše předešlé články, kde jsme se tomuto hacku podrobně věnovali:

Všechno, co víme o Binance hacku
[Real Time] Binance hack! Oficiálně, hack potvrzen, ale vše je OK

Zdroj:
news.bitcoin.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: