Digix DAO – nové tokeny kryté zlatem na obzoru

0
(0)

Zprávy a souhrny

V nejbližších dnech očekáváme, že se na burzy dostanou nové tokeny společnosti Digix DAO – Digix Gold (DGX), které jsou kryty 10 kilogramy zlata.

Dlouho očekávané „vydání“ zlatem krytých tokenů se stalo skutečností. Navzdory nepochybně zajímavé zprávě se cena původní kryptoměny (DGD) této společnosti příliš nezměnila. V průběhu posledních dnů se stále pohybuje kolem 210 dolarů (v době psaní tohoto článku je aktuální cena 214 dolarů za 1 DGD token)

10.000 tokenů – 10 kilogramů zlata

V počáteční fázi testování tohoto typu krytí vydala společnost prvních 100 tokenů, aby se následně ustálil počet na čísle 10.000. Cílem tvůrců je, aby v porovnání s ostatními kryptoměnami měly DGX tokeny menší volatilitu. Právě to bylo důvodem, proč se tato singapurská společnost rozhodla krýt svou digitální měnu právě zlatem. Předpokladem však samozřejmě je, že cena tohoto žlutého kovu bude více méně stále stabilní a odolná vůči velkým cenovým výkyvům.

Mohlo by vás zajímat Srovnání Bitcoinu, zlata a fiat měn

Z vyjádření společnosti Digix Dao:

„Naše DGX tokeny jsou kryté 99,99% zlomkovým zlatem, verifikovaným London Bullion Market Association (LBMA), přičemž je zachovaný poměr 1:1, kde 1 token je krytý 1 gramem zlata. Zlato, které slouží k tomuto účelu, je bezpečně uložené v partnerském trezoru společnosti Digix, který se nachází v Singapuru.“

Při současných cenách zlata, kdy má 1 kilogram tohoto kovu cenu 43.733 dolarů, respektive přibližně 6 Bitcoinů, by to znamenalo, že cena DGX tokenu by se měla pohybovat někde okolo 4.30 dolaru za jeden token.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, přečtěte si jak na to.

Dostane se DGX na Binance?

Podle některých informací by DGX token, stejně jako původní DGD, měl být zalistován na burzu Binance. V tuto chvíli je s ním možné obchodovat zatím jen na Digix DAO marketplace platformě, na kterou je nutná registrace a následná verifikace v rámci KYC (know your customer) pravidel.

Závěr

Singapurská společnost Digix DAO přišla se zajímavou myšlenkou, která v podstatě vychází ze základního principu, na kterém byl kdysi postavený peněžní systém. Kombinuje tak výhody digitální měny spolu s prvky krytí, které se bohužel v klasickém fiat spektru vyskytují čím dál tím méně. Uvidíme, jestli tento krok přinese DGX požadovanou cenovou stabilitu a zároveň zvýší povědomí o této společnosti.

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního článku je Dalibor Valko


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: