Australská rafinérie zlata chce vytvořit kryptoměnu krytou zlatem

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Největší rafinérie drahých kovů v Perth Mint v Austrálii, která ročně zpracuje 700 tun zlata, vyvíjí svojí vlastní kryptoměnu. Snaží se tak přinutit investory, aby se vrátili zpět. Společnost pracuje na vývoji svého coinu a tak zatím nevíme název ani přesné datum.

V rozhovoru výkonný ředitel Richard Hayes řekl:

„Masívní tok peněz, který je vkládaný do Bitcoinu, odvrátil pozornost investorů od tradičního aktiva jakým je zlato. Kryptoměna krytá zlatem která se bude rychle připisovat na účet a bude se s ní dát lehce obchodovat bude mít svoje výhody.“

Využití blockchainu pro sledování procesu těžby zlata

Rafinérie Perth Mint měla o blockchain zájem už v minulosti. Implementace blockchainu by této společnosti umožnila sledovat proces těžení zlata až po prodej ke spotřebiteli.

I další rafinérie drahých kovů přemýšlejí nad využitím kryptoměn a blockchainu. Přicházejí s tým ale více než rok potom, co ministerstvo financí ve Velké Británii oznámilo svojí vlastní nabídku zlata, prostřednictvím digitálního coinu Royal Mint Gold (RMG ), který si budou potenciální zákazníci moci koupit, prodat nebo držet a čekat na případné zvýšení ceny. Blockchain obchodní platforma byla vytvořená díky spolupráci s firmou BitGo, která umožnila obchody ve výši 1 miliardy dolarů ve zlatých cihlách, uložených v Royal Mint rafinérii ve Walesu.

Mincovna v Perthu vypadá jako další příležitost pro prodej zlata.

„Určitě se pokusíme ulehčit a zjednodušit přístup k drahým kovům.“

Tento článek pro nás napsal Martin Brejka.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jarek

Jestli bude skutečně krytá zlatem, tak to bude opravdu zajímavé. Takovu kryptoměnu bych si i koupil.

spot_img