Desetina Rusů je připravena dostávat mzdu v digitálním rublu

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

V době, kdy Ruská centrální banka pokračuje ve vývoji digitální měny (CBDC), jeden z průzkumů naznačil, že jen desetina Rusů je připravena přijímat výplaty v digitálním rublu.

Pouze desetina

Téměř polovina ruských respondentů se v novém průzkumu místního personálního portálu HeadHunter důrazně ohradila proti přijímání platů v digitálním rublu. Pouze 11 % respondentů uvedlo, že jsou připraveni nechat si vyplácet mzdu v digitálním rublu, zatímco 41 % uvedlo, že jsou “kategoricky proti” vyplácení mzdy v CBDC, informovala ve středu místní tisková agentura Izvestija.

V době, kdy se Rusko připravuje na zavedení testování digitálního rublu v lednu příštího roku, až 48 % respondentů uvedlo, že si nejsou jisti, zda chtějí dostávat mzdu ve státem kontrolované digitální měně.

Z několika málo účastníků průzkumu, kteří jsou připraveni dostávat mzdu v digitálním rublu, polovina těchto respondentů uvedla, že souhlasí s tím, aby 100 % jejich platu bylo vypláceno v připravované digitální měně. Další polovina respondentů uvedla, že by raději dostávala v CBDC nejvýše 50 % svého platu.

Krátce před pilotem

Tato zpráva přichází krátce poté, co ruská centrální banka založila první pilotní skupinu pro testování digitálního rublu, která sdružuje 12 velkých ruských bank, včetně státem podporovaných Sberbank a VTB, a také velké soukromé banky, jako je Tinkoff Bank. Podle listu Izvestija tyto bankovní instituce v současnosti zpracovávají platby mezd pro 87 % Rusů.

Ruská centrální banka oficiálně zveřejnila své plány na vydání CBDC na konci roku 2020. Centrální banka zvažuje, že digitální rubl použije k distribuci platů, jakmile bude digitální měna veřejně přijata. Banka uvedla, že uživatelé budou moci chystanou digitální měnu ukládat a provádět s ní transakce prostřednictvím obdoby bankovní karty. Začátkem tohoto roku ruský vládní úředník Anatolij Aksakov tvrdil, že digitální rubl je “nejvyšší formou peněz”.

Závěr

Připravenost na státem kontrolovanou digitální měnu je velmi nízká. Může to být z více důvodů. Lidé jsou zvyklí na klasické bankovky a nechtějí přijímat žádnou změnu. Jak byste se na tuto možnost tvářili vy? Nevadilo by vám dostávat plat v digitální měně?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
BronislavP

Mě by přijímaní platu v digitální měně nevadilo a to ze dvou důvodů. Prvně bych to chtěl v btc a druhak já už nepracuju a žiju ze svých investic, takže stejně bych riskoval 0.

Fantom

Digitální rubl je nejvyšší formou peněz 🙂 Vždyť je skoro jedno jestli jsou to normální fiat peníze nebo digitální fiat peníze. Jedinou výhodou může být při použití digitálních státních peněz to, že odpadne riziko krachu komerční banky kterou člověk využívá. Tedy pokud bude stále možnost i digitální státní peníze vybrat ve formě hotovosti. O zrušení hotovosti ale zatím reálně uvažují snad jen Číňané.

spot_img