[Odpolední zprávy] • Zdá se, že kryptoplatby v Singapuru váznou • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Dá se říci, že BTC má lepší časy za sebou, protože za zhruba týden ztratil ze své hodnoty více než 4 000 USD. Situace byla výrazně příznivější před sedmi dny, kdy se pokusil překonat 34 000 USD.

Medvědi však tento pohyb zachytili a několik dní po sobě hnali Bitcoin dolů. V důsledku toho se kryptoměna potácela kolem 31 000 USD, ale její pozice se v posledních 24 hodinách ještě zhoršila. Poněkud rychle se propadl o zhruba 1 500 USD na vnitrodenní minimum kolem 29 500 USD. Poprvé od 22. června tak prolomil ostře sledovanou hranici pod 30 000 USD.

Od této chvíle sice získal zpět nějakou tu půdu pod nohama, ale stále se nachází pod touto úrovní.

Jak už to tak bývá, když BTC padá, altcoiny mají tendenci ho následovat. Například Ethereum se ještě před dvěma dny obchodovalo nad 1 950 USD, ale od té doby kleslo o více než 200 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – veří trh, že je konec bull runu?

Kryptoměny

Elon Musk poodhaluje svůj rozhovor o BTC s „The Final Countdown“

Elon Musk během konference „B-Word“, která se má konat 21. července, navnadil na speciální provedení hitu „The Final Countdown“ švédské rockové skupiny Europe.

Generální ředitel Twitteru Jack Dorsey, který akci pořádá společně s Cathie Wood ze společnosti ARK Invest, Muska žertem požádal o paruku. Musk odpověděl, že jich má „tunu“.

Po škádlení na Twitteru se oba miliardářští podnikatelé chystají na své první společné veřejné vystoupení. Muskova účast byla potvrzena v pondělí. Elon Musk se zúčastní živé diskuse, v níž by měl uvést na pravou míru svůj postoj k Bitcoinu. [2a]

Zdá se, že kryptoplatby v Singapuru váznou

Podle místních médií se Singapurci staví k používání kryptoměn jako platebního prostředku vlažně, a to navzdory regulacím vstřícným ke kryptoměnám a rostoucímu zájmu institucí o digitální aktiva.

Podle deníku Straits Times přestala loni přijímat kryptoměny kavárna, která byla otevřena před dvěma lety. Kavárna uvedla, že „stopa přijímání kryptoměn“ skončila a že vyhodnocuje odezvu.

Ben Charoenwong, profesor na katedře financí Národní univerzity v Singapuru, řekl místním médiím:

„Obchodníci většině kryptoměn jednoduše nedůvěřují. Za prvé jsou volatilní. Za druhé nejsou zákonným platidlem. Protože si  obchodníci kryptoměn příliš neváží, nejsou ochotni je přijímat pro výměnu zboží a služeb.“

[2b]

Banky, burzy, firmy

Americká megabanka JPMorgan najímá další blockchainové talenty

Největší americká investiční banka JPMorgan zvyšuje svůj nábor blockchainových pracovníků a zveřejňuje řadu nových pracovních nabídek souvisejících s blockchainem.

JPMorgan otevřela několik pracovních pozic, aby mohla pokračovat ve svém globálním úsilí o rozvoj blockchainu, včetně pracovních nabídek zaměřených na softwarové vývojáře, inženýry, marketéry a auditory se zaměřením na blockchain. Podle otevřených pozic společnosti na síti LinkedIn bylo mnoho z těchto nových pracovních nabídek souvisejících s blockchainem zveřejněno v posledních několika dnech.

Nové pracovní nabídky hledají blockchainové talenty v několika pobočkách společnosti JPMorgan po celém světě, včetně Spojených států, Singapuru, Indie, Hongkongu, Spojeného království a dalších zemí. Jen ve Spojených státech společnost během posledních sedmi dnů zveřejnila více než 30 takových volných pracovních míst. [3a]

CBDC, Regulace

Republikánští zákonodárci prosazují zákaz digitálního jüanu na hrách v Pekingu

Trojice republikánských senátorů napsala dopis Americkému olympijskému a paralympijskému výboru (USOPC), v němž vyjádřila obavy z toho, že Čína používá svůj digitální juan jako způsob, jak špehovat tým USA.

Tři republikánští senátoři Spojených států vyjádřili své obavy, že Čína využije svou digitální měnu centrální banky (CBDC) ke špehování amerických sportovců na nadcházejících zimních olympijských hrách v Pekingu v roce 2022. Senátoři Marsha Blackburn (R-Tenn), Cynthia Lummis (R-Wyo) a Roger Wicker (R-Miss) zaslali v pondělí společný dopis USOPC, v němž vyjádřili své obavy ze špionáže a bezpečnosti dat.

Senátoři GOP varovali, že Čínská komunistická strana (ČKS) nejen že může digitální jüan využívat ke sledování, ale že jej již využívá. V dopise požadují, aby se do měsíce uskutečnila porada s Výborem Senátu pro obchod, vědu a dopravu. [4a]

Podle ministryně financí musí USA „rychle jednat“, aby mohly regulovat stablecoiny

Americká ministryně financí Janet Yellen říká, že Spojené státy potřebují „rychle jednat, aby zajistily, že v USA bude existovat vhodný regulační rámec“ pro stablecoiny.

J. Yellen se vyjádřila na zasedání prezidentské pracovní skupiny pro finanční trhy, které se konalo 19. července. Podle přečteného záznamu ze zasedání skupina diskutovala o „rychlém růstu stablecoinů, potenciálním využití stablecoinů jako platebního prostředku a možných rizicích pro koncové uživatele, finanční systém a národní bezpečnost“. Skupina očekává, že v nadcházejících měsících vydá doporučení týkající se regulace stablecoinů.

Rostoucí obliba kryptoměn a decentralizovaných financí podpořila vzestup stablecoinů a regulační orgány po celém světě si toho všimly. Čína, která vyvíjí svůj e-CNY, varovala, že globální stablecoiny by mohly přinést rizika a výzvy pro mezinárodní měnové mechanismy a zúčtovací systémy. Thajsko, další asijská země s kontrolou kapitálu, varovalo před nelegálním používáním stablecoinů denominovaných v thajském bahtu ve svých politických pokynech týkajících se stablecoinů na začátku tohoto roku. [4b]

Turecko bude v říjnu projednávat návrh zákona o krypto regulaci

Náměstek tureckého ministra financí uvedl, že návrh zákona o vytvoření regulačního rámce pro kryptoměny bude předložen parlamentu v říjnu, uvádí CNN Türk.

Návrh zákona bude definovat různé typy virtuálních měn a zásady jejich vydávání a distribuce. Komise pro kapitálové trhy v zemi bude dohlížet na společnosti nakládající s digitálními aktivy a zavede minimální kapitálové požadavky.

Turečtí zákonodárci hodlají udělit dozorčí pravomoc Radě pro vyšetřování finanční kriminality. Bankovní regulační agentura bude zajišťovat kontrolní mechanismus pro ochranu spotřebitelů, integritu trhu a hospodářskou soutěž. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: