Co stojí za 100% růstem ceny XRP?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...

XRP dokázal za posledních sedm dní to, co se většině coinů (minimálně) z TOP 50 již dlouhou dobu nepodařilo. Jeho cena narostla od pondělí 17.9 z původních 0,266 USD v době psaní článku na aktuální cenu 0,53 USD. V rámci krátkého časového úseku se dokonce minulý pátek obchodoval až za 0,70 USD. Tento raketový růst měl za následek i změnu pořadí v rámci tržní kapitalizace měřené na stránkách CoinMarektCap. XRP díky svému extrémnímu růstu dokázal na chvíli sesadit z druhého místa Ethereum.

Ale jaké byly důvody pro tento extrémní cenový růst?

Oznámení o plánovaném spuštění xRapid

Ripple Labs oznámil, že jejich dlouho očekávaná platební síť xRapid bude uvedena na trh již v následujícím měsíci. Tato komerční platební služba umožňuje finančním institucím používat XRP k provádění přeshraničních transakcí. Přestože xRapid na rozdíl od RippleNet ještě neoznámil žádné zajímavé partnerství s představiteli finančního sektoru, generální ředitel tohoto projektu, Brad Garlinghouse, očekává, že do konce tohoto roku mnohé velké banky začnou xRapid využívat.

Výše zmíněná zpráva o plánovaném spuštění xRapid byla prvním impulsem k růstu XRP. Jeho cena narostla o 27 % (z 0,266 USD na 0,339 USD).

Mohlo by vás zajímat: NASDAQ kupuje švédskou burzu – Připravuje se na vstup do kryptoměn

Coil a PNC

Ve čtvrtek 20. září přišla společnost Coil se zprávou, že prostřednictvím své aplikace umožní tvůrcům obsahu na webech jako Wikipedia, Twitch a YouTube vydělávat XRP. Zajímavostí je, že generálním ředitelem této americké firmy je bývalý CTO Ripple Labs, Stefan Thomas.

Ve stejný den oznámil americký bankovní gigant PNC Financial Services Group, že se připojuje na RippleNet. Tímto krokem chce dosáhnout téměř okamžité převody finančních prostředků. Přestože tato zpráva nemá přímý vztah s XRP, pro RippleLabs je to významný krok v rámci integrace svých řešení do bankovního sektoru.

Kromě zmíněné PNC se k RippleNetu připojili i banky z Asie, které tuto síť využívají na vyplácení remitencí. Více si můžete přečíst v našem článku zde.

FOMO

V úvahu je třeba brát i FOMO efekt (fear of missing out – strach, že vám něco uteče, resp. zmeškáte příležitost). Ten nastává mimo jiné v situaci, kdy finanční aktivum (v našem případě kryptoměna) postupně překonává jednotlivé rezistence. Tradeři mají tehdy tendenci otevírat long pozice ve vidině dalšího růstu. Je tedy možné, že ohlášení spoluprácí týkajících se xRapidu a RippleNETu dostala XRP do pěkných zelených čísel i za pomoci tohoto efektu.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Je pravděpodobné, že část investorů své pozice uzavře, což může vyvolat zpomalení, respektive zastavení růstu. Spuštění xRapidu by však mohlo být dalším impulsem pro nárůst hodnoty XRP.

Podle vedoucího pracovníka pro vztahy s Asií a středním východem, Sagara Sarbhaiho, Ripple pracuje na vývoji xRapidu už téměř tři roky, takže můžeme očekávat řešení, které by bankovní sektor mělo oslovit. O jeho spuštění, které je předběžně naplánováno na tento říjen, vás budeme včas informovat.

Naše nejnovější video:

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil Dalibor.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře