Co se vám tento týden vyplatí v BTC sledovat?

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) začíná nový týden na příjemně vysoké úrovni díky podpoře od známého zdroje, Elona Muska. Vrací se dobré časy? Poté, co strávil týdny živořením poblíž 30 000 USD, podařilo se Bitcoinu zinscenovat trvalý návrat a zformovat se do útoku na hlavní rezistenci?

Muskův tweet opět mění pravidla hry

Tesla se na začátku tohoto roku vzdala plateb v BTC krátce poté, co je oznámila, a aniž by skutečně zpracovávala jakékoli transakce v BTC. Podle Muska to bylo kvůli údajně nevhodné spotřebě energie spojené s těžbou.

Musk, široce kritizovaný jak za svou logiku, tak za její dopad na cenovou akci Bitcoinu, se nevzdal a jeho následné tweety týkající se různých aspektů Bitcoinu a altcoinů přinesly znatelné, ale poměrně tlumené cenové pohyby.

Nyní se zdá, že samozvaný “Technoking” upravil svůj přístup k sociálním médiím ještě jednou. V reakci na stížnost Magdy Wierzycké, generální ředitelky společnosti Sygnia, která poskytuje finanční služby, znovu otevřel dveře společnosti Tesla:

“Až bude potvrzeno rozumné využití čisté energie těžaři s pozitivním trendem do budoucna, Tesla obnoví platby s BTC”

-reagoval Musk a dodal, že Tesla má stále 90 % z původního nákupu BTC v hodnotě 1,5 miliardy dolarů.

Indikátory přinášejí smíšené pocity

Analytické nástroje, které pokrývají poměr ceny k aktivním adresám, poměr vynaložených výstupních zisků (SOPR) a poměr zásob k toku pevně ukazují na podhodnocený Bitcoin za současné ceny.

Jako takové se vkrádají předpovědi návratu v krátkodobém až střednědobém horizontu – jedna z nich požaduje 85 000 USD během nadcházejících měsíců, zatímco tvůrce modelu stock-to-flow, PlanB, stále věří, že 100 000 USD je pravděpodobných ještě letos.

Jak mimo jiné poznamenal PlanB, mempool Bitcoinu tento měsíc zaznamenal velký reset, což znamená, že transakce jsou v současné době extrémně levné oproti očekávané době zpracování. Nejenže je to “skvělý čas” na reorganizaci a konsolidaci vlastních peněženek BTC”, ale jak tvrdí investiční manažer Cane Island Alternative Advisors Timothy Peterson, mempool je nyní zpět tam, kde byl předtím, než Bitcoin začal koncem roku 2020 parabolicky růst.

Bitva o 40 000 USD v plném proudu

Obchodníky, kteří se v pondělí probudí, bude díky poslednímu vzestupu Bitcoinu zajímat zejména jedna úroveň. Poté, co během týdnů stlačování ceny čekali na rozhodující pohyb, mají nyní reálnou šanci, že budou svědky útoku na 40 000 USD a potenciálně i výše.

To by bylo samo o sobě významné – odhady obecně počítají s nižšími cenami v krátkodobém horizontu před odrazem, ale Bitcoin se zatím odmítal podřídit.

Základní údaje odrážejí zmatek v těžebních společnostech

Mimo řetězec vypadají základy sítě BTC o něco méně solidně. S tím, jak zuří debata o energii pro Bitcoin, těžaři nadále čelí tlaku zejména ze strany Číny, kde probíhá boj o to, kdo smí těžit s využitím místní energie.

Někteří v tom vidí zásah a dokonce zákaz hlavního zdroje energie pro těžbu Bitcoinu, zatímco jiní tvrdí, že těžaři se jako vždy jednoduše přizpůsobí změnám a přesunou se jinam. To by také mohlo vést k přesunu dominantního postavení v hashrate do jiné jurisdikce.

Volatilita říká, že vrchol NENÍ

Pro jednoho manažera hedgeového fondu nicméně neexistuje žádný náznak vrcholu ceny BTC. Vedle údajů agentury Bloomberg Intelligence Dana Tapeira, zakladatele a generálního ředitele společnosti DTAP Capital, je volatilita jednoduše příliš nízká na to, aby naznačovala, že se jedná o lokální strop.

“Bitcoin nikdy nedosáhl vrcholu při tak nízké volatilitě. Obrovský vzestup je stále před námi,”

-uvedl v pondělí v diskuzi na Twitteru.

Závěr

Elon Musk opět zkouší svou moc. Co myslíte? Bude jeho moc slábnout, nebo se bude stále držet tam, kde je?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

“Bitcoin (BTC) začíná nový týden na příjemně vysoké úrovni díky podpoře od známého zdroje, Elona Muska.”

A jaktože BTC začalo růst víc jak hodinu před tímhle jeho tweetem, který opět všichni mají za základního hybatele kurzu BTC?

vodic

Protože to řekl kámošům ještě před zveřejněním, aby si šli něco koupit. Samozřejmě i Tesla si určitě něco přikoupila, když má svojí vlastní chodící “věšteckou kouli”.

spot_img