Ministr financí Norska: Stabilizace Bitcoinu na obzoru

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Norský ministr financí Jan Tore Sanner v nedávném rozhovoru prohlásil, že nejdůležitější kryptoměna světa dosáhne světlých zítřků, pokud se podaří vyřešit problémy s volatilitou. Co dalšího ministr financí Norska prohlásil?

Problémy s volatilitou a průlom pro BTC

Ministr financí Sanner v nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál Bloomber hovořil o Bitcoinu a dalších digitálních aktivech. Norský ministr financí se podle svých minulých názorů vymanil z kritiků Bitcoinu.

Jan Tore Sanner se domnívá, že Bitcoin může překonat svoji nestabilitu a v dlouhodobém horizontu dosáhnout průlomu. Prohlásil:

„Je zřejmé, že v průběhu času může dojít k vývoji, kdy budete moci v měnách získat více stabilizačních mechanismů, které mohou v mírně delším časovém horizontu vést k větším průlomům a otřesům.“

Navzdory své velmi optimistické předpovědi Sanner uvedl, že investoři by měli být varováni před možnými riziky na kryptoměnových trzích. Doporučil, aby se lidi vyvarovali obchodování s digitálními aktivy.

„Není to trh, na který bych spotřebitelům doporučil vstup. Není pochyb o tom, že o kryptoměny je velký zájem jak v Norsku, tak i na mezinárodní úrovni. Prozatím to ale není vhodný platební prostředek.“

Sanner dále uvádí, že kryptoměny půjdou do mainstreamu, pokud budou řádně regulovány. Evropské orgány na regulačních opatřeních usilovně pracují. Zatímco Sanner zůstává ke kryptoměnám neutrální, norský ministr pro klima a životní prostředí Sveinung Rotevatn otevřeně připustil, že je hodlerem a Bitcoinu fandí.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 36 856 USD dle KMC.

Závěr

Ačkoliv norský ministr financí Jan Tore Sanner kryptoměnám do budoucna věří, zůstává stále nohama na zemi a před vysokou volatilitou Bitcoinu varuje investory. Názor na kryptoměny se však mezi politiky výrazně liší.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img